Країна наша розташована в досить помірному кліматі. Зима триває менше трьох місяців, так що, якщо ви хочете провести ці місяці з комфортом і в затишку, то слід виконати чимало робіт.

Але все ж якісно опалити свій будинок буває просто далеко не завжди. І тільки опалювальне обладнання високої якості дозволить вам вирішити цю проблему. Адже взимку температура на вулиці нерідко опускається до -40 градусів за Цельсієм, а в будинку цей показник повинен становити не менше +18 градусів. Звичайно, якщо ви не хочете ходити по будинку в куртці, а спати в светрі.

Безумовно, одним з найважливіших елементів опалювального обладнання є опалювальні радіатори. Від того, чи правильно вони були підібрані, залежить те, чи буде комфортно перебувати в такому приміщенні, коли за стіною буквально тріщать морози. А вибирати радіатори є з чого – вони розрізняються по багатьом параметрам – вага, зовнішня естетичність, ефективність, довговічність, надійність та інші.

Найпопулярніші в наші дні, безумовно, сталеві радіатори. Найголовніше їх перевага – це відносно невисока вартість при хороших експлуатаційних характеристиках.

Критерії вибору

Тому варто ретельно зважити всі «за» і «проти», перш ніж приймати остаточне рішення. Звичайно, щоб зробити правильний вибір, варто мати певну інформацію про це опалювальне обладнання, а також про умови експлуатації. Наприклад, необхідно знати властивості води (рівень кислотності), максимальний тиск при опрессовке і багато інших параметрів.

Все це може здаватися на перший погляд дурістю, однак насправді від цієї інформації і вміння користуватися нею залежить і те, наскільки довго вам прослужать радіатори опалення і чи не виникне серйозних проблем при експлуатації.

Коли ви знаєте максимальний тиск в системі, можна вибрати і купити радіатор опалення. Тут варто пам’ятати, що алюмінієві радіатори, при всіх своїх численних плюсах, відрізняються порівняльної м’якістю і при опрессовке можуть просто не витримати. В результаті чого ви просто заллєте своїх сусідів, що напевно обернеться для вас дорогим ремонтом.

Також варто зібрати інформацію про воду. Звичайно, зазвичай вона абсолютно нешкідлива для радіаторів. Однак не завжди! в разі, якщо вода містить багато солі, то краще не користуватися чавунними радіаторами – сіль буде осідати на їх шорсткою поверхні, що призведе до закупорки каналів.

Вода, в якій міститься багато кисню, не підходить для сталевих радіаторів – все-таки сталь має властивість окислюватися, а підвищений вміст кисню сприяє цьому. Так що, надійність радіаторів може бути значно знижена, як і терміни служби.

Якщо ж вода відрізняється підвищеною кислотністю або лужністю, то краще не користуватися алюмінієвими радіаторами. Алюміній це досить активний метал і він цілком може вступити в реакцію з водою, що знижує його довговічність.

От і все. Маючи в своєму розпорядженні хоча б такими знаннями, ви зможете підібрати для своєї квартири або будинку оптимальне обладнання для опалення.