При укладанні керамічної плитки, як не крути доводитися робити підгонку, за розміром, формою.

Для здійснення цієї операції необов’язково мати плиткоріз, а можна обійтися підручним інструментом.

Звичайно ж, представлені нижче способи не підійдуть для постійної роботи з плиткою, а будуть корисні штучних підрізувань.

Існує кілька видів різу плитки:

 • Прямий рез (розкрій плитки по вертикалі, горизонталі, діагоналі).
 • Круглі отвори (свердління плитки, застосовується для підведення комунікацій (водопровідні труби, електричні розетки).
 • Фігурне різання (складні форми, які можуть включати в себе зигзаги, хвилі і т. д.).

При будь-якій роботі по дому, бажано обзавестися хоча-б мінімальним набором інструменту, який допоможе зробити ремонт приємним, і акуратним. В арсеналі будь-якого господаря повинна бути дриль, болгарка, щуруповерт, електоролобзік. Ці інструменти досить універсальні і допомагають виконати велику кількість різноманітних робіт по дому. Придбати електроінструмент можна на tvoiinstrument.ru/.

Способи розкрою плитки

Наведені нижче способи допоможуть зробити ремонт, маючи звичайний побутовий інструмент, не маючи спеціальних плиткорезов.

Різка плитки УШМ (болгаркою). Болгарка – це найбільш універсальний інструмент, і дозволяє виробляти великий спектр робіт по дому. Її вміння не обійшли стороною і різання плитки. З її допомогою легко виходить проводити прямі розпили, а також при належному рівні володіння інструментом, вийде вирізати і круглі отвори.

Для того, щоб все вийшло знадобиться:

 • болгарка;
 • відрізний круг по каменю;
 • засоби індивідуального захисту.

Плитка укладається на рівну поверхню, бажано підкласти під неї фанеру, дошку або ДСП (для запобігання псуванню поверхні). Далі проводиться розмітка з двох сторін, для цього найкраще підходить маркер. Далі, по лицьовій стороні, що не давлячи на болгарку, проводиться акуратний надріз (при пилянні плитки, під власною вагою УШМ робить відколів на плитці). Потім плитка перевертається, і дорізала зі зворотного боку. При вирізанні фігурних форм, обов’язково закріпити плитку струбциною, щоб уникнути відскоку плитки.

Що робити коли немає болгарки? Можна обійтися електролобзиком, цей інструмент багато хто недооцінює, проте він також добре справляється з цією процедурою.

Для пиляння плитки лобзиком потрібно:

 • Електролобзик.
 • Пилка для пиляння каменю.
 • Засоби індивідуального захисту.

У пилянні плитки немає нічого незвичайного, це практично те ж саме, що і відпиляти фанеру. Але є кілька нюансів. Швидкість пиляння виставляється на мінімум (на великій швидкості можна пошкодити плитку або отримати травму через відскоку лобзика). Перед пилянням рекомендується вимочити плитку, це зробить її трохи м’якше і спростить роботу.

Цей варіант ідеально підходить для різання фігурних форм, трохи гірше виходять довгі рівні відрізи.

Для того різання круглих отворів, застосовується шуруповерт, дриль, ручна дриль. Як і у випадку з лобзиком, важливу роль відіграє швидкість. Свердління проводиться на малих обертах.

Застосовуються наступні насадки:

 • Свердла по бетону.
 • Списоподібні свердла.
 • Свердла з одностороннім заточуванням під гострим кутом.
 • Коронки по бетону.
 • Балеринки.

Ще один спосіб, який може стати в нагоді, в разі відсутності будь-якого інструменту. Для цього знадобиться склоріз, свердло або будь-який гострий металевий предмет. Даний спосіб вимагає деякої вправності, і практики, не факт, що все вийде з першого разу. Суть в тому, що вам необхідно прорізати верхній шар плитки, так як саме він є самим міцним. Прорізавши цей шар, плитка кладеться на край столу по лінії різу, і обламується руками.