Вишукане внутрішнє оздоблення дачного будиночка – це чудово. Але, виходячи на вулицю, хочеться продовжувати відчувати повноцінну красу і приємні переживання внутрішнього оздоблення.

Адже люди, які цінують прекрасне, роблять все можливе, щоб навколишній їхній простір, як вдома, так і за його межами, приносило посмішку і дарувало радість.

Взагалі, ландшафтний дизайн прийнято вважати певним недосяжним і дорогим задоволенням.

Якщо басейн – то з підігрівом і внутрішньої різнокольоровою підсвіткою, якщо доріжка – то викладена рідкісним каменем, а якщо альтанка – то зроблена з цільної деревини без сучка і задирки.

Виходить так, що наші шість соток, крім маленького будиночка, городу та саду ні на що не придатні.

Але якщо прогулятися по провулках дачного селища, можна побачити безліч оригінальних ідей, які рясніють розмаїттям. Багато з них досить цікаві і варті окремої уваги.

На великих ділянках привабливо виглядають доріжки з ліхтариками, розташованими по обидва боки. Доріжку зазвичай викладають кольоровою невеликий плиткою, в візерунку кладки використовують три-чотири кольори, наприклад, помаранчевий, сірий, блакитний.

Кольорові ромбики або квадратики формують приємний вигляд і викликають бажання дивитися на них, не відриваючи очей. Бордюрний камінь теж можна забарвити одним з квітів, що використовуються в плитці.

На деяких ділянках розміщують невеликі ставки. А в поєднанні з альпійською гіркою, навіть невеликої висоти близько одного метра, рішення здається вельми оригінальним.

Доповнити таку композицію завжди можна квітами, підбираючи їх таким чином, щоб цвітіння не зупинялося аж до перших холодів.

Наприклад, найпростіші примули, березка, петунії. Цікаво і привабливо виглядають почвопокривні троянди в дизайні саду, до того ж вони не так вередливі, як їх чайно-гібридні сестри.

Постійно розростаються декоративні чагарники можна дуже оригінально обстригти.

Досить просто, приклавши зовсім небагато зусиль і витративши день-другий свого часу, отримати з потворного куща фігуру у вигляді паралелограма, куба або навіть кулі.

А трохи пристосувавшись, можна замахнутися і на перетворення кущів в птахів і звірів.

На деяких ділянках можна зустріти прикраси пластиковими іграшками, розміром в половину людського зросту.

Грядки і клумби прикрашають жабами, на газон або звід даху будинку ставлять лелек, в саду під деревами ховають гігантські гриби. Деякі господарі садових ділянок бачать красу не в кольорах і клумбах.

Дуже практично у дворі ділянки можна виконати зону для приготування шашлику з альтанкою-будиночком, а поруч викласти каменем місце для багаття, біля якого так приємно провести вечір в колі родини.

Багато господарів ділянок садові культури використовують не тільки для того, щоб по осені знімати плоди.

Так, наприклад, оригінально буде виглядати арка, обвита виноградником, всередині якої можна поставити обідній стіл, лавочки і приймати їжу в гарну погоду на свіжому повітрі.

Оригінальність ідей ландшафтного дизайну своїми руками неймовірно велика. Іноді просто корисно подумати, що ви хочете від своєї дачної ділянки, і у вас, безумовно, народиться безліч неймовірно цікавих проектів.