Монтаж сучасних освітлювальних приладів прийнято довіряти кваліфікованим фахівцям. В останні роки актуально встановлювати підвісні світильники. Процес монтажу передбачає виконання всіх пунктів інструкції.

Зрозуміло, можна, провести процес установки і самостійно за умови, що у вас є навички роботи з електроприладами.

Вибір відповідних підвісних світильників залежить від багатьох факторів. Різноманіття моделей, марок, форм, кольорів можуть викликати замішання у недосвідченого покупця. Правильне рішення в даному випадку – подивитися магазин освітлення. У таких магазинах представлений широкий асортимент світильників на будь-який смак і ціну.

Нюанси монтажних робіт

Переважно, підвісний варіант світильника монтують в підвісну стелю. Такі стелі, в свою чергу, споруджувалися з гіпсокартону, і установку одного або декількох світильників здійснюють на стельовому коробі. Саме в ньому раніше приладнують електропроводку з метою підключення точкових світильників потужністю в 220 В.

Стандартний точковий підвісний освітлювальний прилад монтують в будь-підвісні стелі будь-якої конфігурації, форми і кольору. Такий світильник складається з підстави, патрона з проводом, абажура, плафона, клемної колодки.

Для того щоб установки і підключення світильника на стелю був виконаний правильно майстер зазначає центр розташування приладу на стелі. Якщо візуально все розмічено правильно, за допомогою електроінструменту просвердлює невелике (менше, ніж розмір планки світильника) отвір, щоб дістати кабелі. Закладених в ході електромонтажних робіт підвісної стелі незалежно від матеріалу (пластик, гіпсокартон). Важливо не забути відключити електрику в приміщенні.

По закінченню підготовчих робіт світильник розбирають, а його планку пригвинчують. Регулювання довжини світильника має значення. Майстер послаблює фіксуючий гвинт біля підстави освітлювального приладу, а відрегулювати – надійно затягує.

Клемник використовують для з’єднання проводів за кольорами. Зафіксувавши основу світильник на планці, і вкоротив кільце з патрона, патрон надягають на абажур з плафоном і фіксують за допомогою кільця. Останній крок – установка лампочки і перевірка підключення. Лампу заборонено торкатися голими руками, актуально користуватися захисними рукавицями.