Кожен будинок або квартира просто немислима без меблів. Роблячи свій вибір, кожен власник нерухомості прагне придбати вироби, які будуть відповідати його вимогам. В першу чергу, люди звертають увагу на зовнішній вигляд, міцність і довговічність, екологічність і ергономічність меблів.

Найчастіше, всім цим вимогам відповідають вироби, виконані з натуральної деревини, старовинного і надійного меблевого матеріалу. Дуб, ясен, вільха, горіх, сосна і багато інших порід деревини вже багато століть використовуються для облаштування житла.

Меблі з такого матеріалу відрізняється своєю практичність і екологічністю. Шафи, ліжка, стільці та столи з масиву дерева завжди ставилися до елітного класу, цьому відповідає і ціна таких виробів. Але навіть висока ціна не сильно впливає на популярність, адже краса і надійність набагато перекривають цей недолік. Завдяки зручності обробки з деревини можна створити різні елементи декору меблів. Комод або шафа можуть прикрашати різьблення, вензелі, інкрустації і декоративні накладки. Практично будь-яка фантазія художника втілюється в цьому матеріалі. Також є можливість грати з забарвленням. Сама деревина вже має приємні тони, але і це можна поліпшити. Щоб підкреслити природний колір і текстуру поверхню тонують.

Є можливість штучно зістарити деревину, зробити її матової або глянсової, втілити практично будь-які фантазії. У кожної породи деревини є свої чесноти. Залежно від цього можна викликати різні тактильні відчуття, гру тонів і багато іншого. Наприклад, дуб – це високоміцний матеріал. Він практично не схильний до гниття, має чудовий малюнок і забарвлення. Сьогодні можна часто зустріти дубові меблі, яка була виконана кілька століть назад, при цьому її зовнішній вигляд і міцність нітрохи не постраждали. Також чудово виглядає меблі, виготовлені з горіха. Цей матеріал століттями вважався королівським через свого красивого і неповторного малюнка. Якщо дорогий дуб або горіх не по кишені, то можна вибрати більш дешевий варіант – світло-золотиста сосна. Такі меблі з часом отримує трохи червонуватий відтінок, але ця особливість тільки покращує зовнішній вигляд.

Якщо узагальнити все сказане, то можна виділити основні переваги використання деревини в якості вихідного матеріалу для виробництва меблів: – довгий термін експлуатації. Деревина міцний матеріал, а якщо вона правильно оброблена, то може без втрат своїх якостей прослужити не одне десятиліття; – натуральність і природність.

Масив дерева гарний сам по собі. Натуральні тони, неповторний малюнок – ось відмінні риси меблів з цього матеріалу; – вироби можуть доповнюватися різними декоративними елементами; – деревина легко піддається реставрації і ремонту; – завдяки використанню просочень і інших захисних засобів, деревина мало схильна до згубних впливів навколишнього середовища. Деревина використовується давно, але навіть в наш час, коли повсюдно застосовуються композитні матеріали, вона залишається популярною.