Альпійська гірка – особливий елемент садів; з поєднання каменів і квітів створює дуже декоративний ансамбль.

Оцінка ситуації і розташування

Найбільш вдалий і краще місце для альпійської гірки – це місце звідки видно гірський пейзаж або просочення різнорівнева місцевість.

Альпійську гірку добре створювати на схилі ділянки, який має ествественно природу виникнення. Розташовувати їх краще на півдні або на південно-заході, в укритті від основних вітрів.

Підготовка ділянки

Очистити ділянку від коренів, бур’янів (пирій і березка) і т. д. Разровнять поверхню, створивши вишуканий вигин.

Зведення альпійської гірки

Сформуйте поверхню террасообразной ступенями і полупогрузіте в них каміння різних розмірів. Це зміцнить гірку і створить ефект, як ніби камені ростуть. Для більш природного вигляду вибирайте гладкі камені, зі слідами часу.

Викладайте камені, уникаючи прямих ліній, так, щоб вони не стирчали і не створювали нагромаджень. Після того як покладені камені, вноситься земля: суміш з рослинного грунту, лісова родюча земля з великим піском.

Використовуйте місцеві камені і землю з лісу, щоб не переплачувати за доставку.

У деяких випадках, щоб не гинули рослини робиться дренаж.

Дренаж роблять в тому випадку, якщо в вашому альпінарії знаходяться багаторічні рослини, які бояться вологості. Для дренажу потрібно дрібний щебінь і пісок.

На височини дренаж із щебеню роблять тонше, а до низу щебінь насипаємо більше. Приблизно в такій пропорції 10 см з верху і до 30 см з низу. З верху щебеню підсипається річковий пісок.

Вибір рослин і догляд

На альпійських гірках можна на обмеженому просторі вирощувати безліч так званих альпійських видів.

Спільними характеристиками їх є невеликі розміри і яскраве цвітіння. Втім, форми і забарвлення листя, підкреслені розумним розташуванням, також покращують декоративність.

Альпійська гірка вимагає догляду, необхідно:

  • восени обмивати рослини;
  • обмежувати розвиток занадто сильно розростаються рослин;
  • регулярно обробляти міжряддя, видаляючи бур’яни;
  • в періоди посухи поливати.

Альпінарій зроблений зі смаком, прикрасить будь-який сад. Від природи не всім дано творити твір мистецтва – ця область для талантів.