Сучасні технології стрімко розвиваються не тільки у сфері технологічних рішень. У сфері оформлення житлових, а також офісних приміщень останнім часом з’явилося безліч нових матеріалів, що значно розширює рамки творчості дизайнера інтер’єру. Те ж саме стосується і підлогового покриття.

Є безліч рішень, як за допомогою супутніх елементів перетворити підлогу в витвір мистецтва, наприклад, за допомогою плінтуса. Але, на чому зупинити вибір?

Купити плінтус з дерева, або може віддати перевагу плінтусу з інших матеріалів? Тепер це зовсім не проблема, вибір лише за вами.

Дерев’яний плінтуса

За матеріалом виготовлення, плінтус поділяють на кілька видів. Одним з найбільш поширених на сьогоднішній день залишається дерев’яний. Його виготовляють з масиву дерева, або шпонуванням.

Зазвичай дерев’яний плінтус виготовляють з дуба, вишні, бука або клена. Незаперечною перевагою є його екологічність, що гарантує вам безпеку його експлуатації.

Такий плінтус відрізняється великою термостійкістю, гарантуючи довгий термін служби і приємний вигляд протягом довгих років.

Але не все так безхмарно. Серед недоліків потрібно згадати високу вартість дерев’яного плінтуса, якщо порівнювати її з аналогами з інших матеріалів.

Крім усього іншого, його використання не дозволить вам заховати різні кабелі, що є значним недоліком для офісних приміщень.

Монтаж такого плінтуса може викликати значні труднощі пов’язаних з поганою гнучкістю і статичністю, але тривалий термін експлуатації з лишком може компенсувати недоліки.

Пластиковий плінтус

Також значною популярністю користується плінтус, який виготовляється зі спіненого ПВХ. На його лицьову сторону наноситься малюнок з імітацією різних матеріалів.

Основною його перевагою є низька ціна, гнучкість, а також малу вагу. Він зручний для монтажу, що дозволяє провести укладання навіть некваліфікованим робітникам.

Пластиковий плінтус володіє коробом для проводів, який дозволяє заховати комунікації всередині.

Плінтус з МДФ

Також плінтуси виготовляють з МДФ. Такий матеріал дуже схожий на ДСП, але в його складі немає токсичних речовин, таких, наприклад, як формальдегіди.

Перевагою плінтуса з МДФ також є його порівняно низька ціна. Він стійкий до проникнення вологи, протистоїть ультрафіолетового впливу, а також невибагливий в прибиранні.

Він вважається гігієнічним і володіє високою безпекою в експлуатації, але істотним недоліком є ​​низька стійкість до механічних пошкоджень.

Вибираючи плінтус, необхідно подумати про те, які якості для вас важливі в першу чергу. Якщо вам потрібно зручно заховати велику кількість проводів необхідно зупинити свій вибір на пластиковому.

Але якщо ціна для вас не проблема, краще вибрати дерев’яний плінтус, який прослужить вам вірою і правдою довгі роки.