У громадських і соціально значущих об’єктах – школах, закладах громадського харчування, лікарнях – проблема постійно відкритих вхідних дверей є особливо гострою.

Чи не кожен відвідувач того або іншого закладу неодмінного її закриває за собою. Щоб уникнути великих тепловтрат і протягів, раніше використовувалися пружини, які закривали полотно.

Сьогодні ж для подібних цілей випускаються більш вдосконалені і ефективні пристрої – доводчики. Як вони функціонують?

Призначення та особливості механізму

Доводчики – сучасна дверна фурнітура, покликана автоматично закривати вхідні двері, при цьому робити це без ударів, плавно. Таким чином, вона не тільки стоїть на сторожі комфортного мікроклімату в приміщенні, але і продовжує термін служби дверного блоку.

В першу чергу пристрої відрізняються конструктивно, і якщо дивитися лише на механізм, можна виділити дві основні моделі: з важеля тягою і зі змінним каналом.

Перший варіант складається з важелів (прикріплюються до полотна) і корпусу (встановлюється на коробку), в якому містяться ключові силові ланки – зубчаста передача, пружина, осьовий зачеплення, голчастий підшипник.

Крім того, мають місце регулювальні пристосування, що впливають на швидкість закривання. Подібне рішення надійно і довговічно, проте виділяється складними важелями.

Вони є найбільш вразливим елементом при механічному впливі, відображаються і на зовнішньому виконанні двері.

Другі моделі, з ковзаючою тягою, більш компактні, позбавлені виступаючих частин шарнірної системи. Автоматично закривають двері за допомогою ковзної передачі, тобто при закриванні полотна важіль не складається, а ковзає по каналу. Такі установки користуються великою популярністю.

Крім конструктивних нюансів, пристосування відрізняються місцем розміщення. Поширені варіанти, які встановлюються вгорі, також є моделі приховані, що встановлюються в спеціальні ніші в полотні й каркасі.

Варто сказати і про модифікаціях зовсім непомітних, підлогових. У них немає передають зусилля важільних елементів, взаємодіють з рухомою панеллю безпосередньо.

На що звертати увагу при виборі?

Вибираючи в магазині таку потрібну фурнітуру, потрібно чітко знати наступні параметри:

  • Розмір, вага і матеріал виготовлення дверної панелі, кут відкриття (для масивного, великого вироби знадобиться потужний доводить пристосування);
  • Інтенсивність експлуатації вхідного блоку;
  • Умови використання механізму, температурний режим.

Не забудьте запитати про конструктивні особливості, спосіб монтажу приладу, можливості налаштовувати швидкість, необхідності в обслуговуванні.