При виборі віконних систем споживачі найчастіше приділяють увагу тільки профілю і склопакету, вважаючи ці елементи вікна найбільш важливими. Безумовно, якість таких елементів, як профіль і склопакет, має велике значення.

Але вироби різних виробників, особливо відомих європейських компаній, приблизно рівні за якістю і споживчими властивостями. Чому ж тоді приділяти увагу при виборі віконних систем?

Фахівцями рекомендується уважно ставитися до вибору всілякої фурнітури. Адже саме фурнітура відчуває основні навантаження, тому що постійно приводиться в рух, піддається впливу перепадів температур і т. д.

Тому саме надійна фурнітура забезпечить тривалий і зручне користування вікном.

На сучасному ринку працює безліч виробників фурнітури, а кожен з них має значну кількість дистриб’юторів. Тому вибір якісної фурнітури часто стає дійсно проблематичним.

У ситуації вибору не слід забувати, що якісний виріб не може бути дешевим, тому не варто вірити в рекламні обіцянки найвищої якості за мінімальними цінами.

Такі умови може дозволити собі або безпосередньо виробник, або постачальник, який працює безпосередньо з виробником і поставляє продукцію в більших обсягах. Адже якщо віконна фурнітура оптом закуповується, це дозволяє знизити відпускну ціну на неї.

Але в цьому випадку знову ж слід обов’язково переконуватися, що покупець має справу з офіційним представником іменитого виробника, а не з постачальником китайського ширвжитку.

Як правило, фурнітура купується в тих же компаніях, де виготовляється вікно. У цьому випадку також слід проявляти увагу, тому що продавець може пропонувати дійсно високоякісні склопакети і профіль, але забезпечувати їх сумнівною фурнітурою – невідомо, з ким у нього укладено контракт.

Тому не слід бути абсолютно впевненим, що якщо профіль і скло відмінні, то і фурнітура буде такою ж.

Щодо вибору видів фурнітури можна сказати, що не варто перевантажувати вікно додатковими опціями. Треба пам’ятати, що кожна додаткова функція вікна – це потенційне джерело поломки і, отже, проблем.

Так, можна встановити стопор, який дозволить відкрити вікно і систему провітрювання і на цьому обмежитися.

При необхідності можна додати систему підтримки вологості повітря. Але не рекомендується скуповувати весь асортимент фурнітури, щоб перетворити вікно в центр управління кліматом.

Адже кожна додаткова функція, якої наділяється вікно, значно підвищує вартість віконної системи.