Ковані вироби – розкіш, доступна не всім споживачам. Висока ціна пояснюється тим, що процес виготовлення складний і складається з декількох етапів.

Для роботи з металом недостатньо володіти базовими будівельними навичками. Контакти хороших майстрів, у яких можна замовити ковані вироби, передають з рук в руки. Самостійно виготовити такі ворота, не маючи досвіду, не вийде, але можна купити їх в готовому вигляді і встановити, заощадивши хоча б на монтажі. Тим, хто вирішив облагородити свою ділянку, варто ознайомитися з перевагами кування, з технологією виготовлення і особливостями монтажу.

Види огорож

Ковані ворота можуть бути розсувними або орними. Орнамент присутній на одній або обох стулках. Вибору визначається сумою, яку замовник готовий заплатити за результат роботи. Дешеві ворота – максимально прості, з невеликою кількістю спіралей і інших візерунків. На виготовлення складного орнаменту йде багато часу, тому він коштує дорого. В елітних варіантах кування прикрашає і обидві стулки, і хвіртку: візерунок утворює єдину високохудожню композицію.

Порядок виготовлення

Деталі, з яких складаються ворота: стулки, каркас, металеві, бетонні або цегляні опори. Перш ніж приступити до виробництва, майстер малює ескіз в натуральний розмір або на невеликому аркуші. Креслення потрібен, щоб не помилитися в розмірах. Виготовлення воріт починається із збірки каркаса. Його роблять з металевої труби або куточка.

Дрібні частини візерунка виготовляють з металевих стрижнів відповідної товщини. Їх згинають за допомогою верстатів або підручних пристосувань. По черзі виготовляють кожну мереживну деталь. Коли весь візерунок готовий, деталі прикріплюють до каркаса або до суцільного полотну. Вибір залежить від побажань господарів. Більшість віддає перевагу, щоб ворота були глухими, а деяким подобаються ажурні.

Для з’єднання використовують зварювання. Місця швів зачищають відразу, інакше потім це буде складно зробити. Так виготовляється ручна ковка. Якщо потрібно зробити багато деталей з однаковими параметрами, використовують спеціальний верстат, так як вручну важко дотримати необхідну точність.

Є варіант простіше: купують готові елементи візерунка і збирають з них ціле вироби. Такі ворота виглядають майже як справжня кування, і тільки зблизька можна побачити різницю.

Фарбування і монтаж

Зручніше фарбувати ворота до установки. Для фарбування використовують склади, призначені спеціально для металу, або нітрофарби. Якщо хочеться отримати ефект старовини, застосовують патину, якою покривають забарвлені поверхні. Це роблять після висихання фарби.

Монтаж виконують в такому порядку: використовуючи спецтехніку, встановлюють стовпи. До них приварюють масивні петлі, здатні витримати вагу воріт. Бригадою з кількох людей навішують обидва полотна і хвіртку, монтують фурнітуру. На цьому установка закінчена.