В першу чергу потрібно визначитися з тим, який ремонт буде проведений: косметичний чи капітальний?

У разі капітального ремонту можна кардинально змінити дизайн і функціональність ванної кімнати. Загальний дизайн розробляється з урахуванням розмірів приміщення і планованого сантехнічного обладнання, побутової техніки, освітлення та аксесуарів.

Реалізацію проекту при проведенні капітального ремонту доводиться здійснювати в кілька етапів. В першу чергу заміна інженерних комунікацій водопровідної мережі. Демонтаж і наступні монтажні роботи повинні бути проведені найбільш якісно, ​​з дотриманням всіх технологічних особливостей. Це послужить основою тривалої безаварійної експлуатації. Якщо ванна кімната межує з кухнею, де не передбачається заміна, бажано передбачити можливість майбутньої стиковки сантехнічних комунікацій.

Заміна електропроводки з урахуванням освітлення, вентиляції, підключення електроприладів. Розрахунок проводки і систем безпеки дуже важливий з урахуванням високої вологості при експлуатації.

Наступним етапом буде укладання обраного покриття для стін і підлоги. Найчастіше використовується кахель як довговічний обробний матеріал, що забезпечує високий рівень вологозахисту. Попередня підготовка, яка полягає у вирівнюванні підлоги і стін, і подальша облицювання, проводяться з обов’язковим урахуванням обладнання передбачуваного до установки.

Заключний етап установка, підключення, при необхідності пуско-налагоджувальні роботи сантехнічного обладнання, побутової техніки аксесуарів. Велика кількість проведених монтажних та оздоблювальних робіт, безпосередньо пов’язаних один з одним вимагають комплексного підходу. Найкращим рішенням буде ремонт ванної під ключ, при якому в комплексі, поетапно і взаємопов’язане будуть проведені всі роботи.

Можливості косметичного ремонту вельми обмежені, в силу специфіки застосовуваних матеріалів. Найчастіше такий ремонт полягає в заміні пошкоджених облицювальних плиток, зміні умивальника і змішувачів і відновленню покриття на стелі. Замість заміни самої ванни можливе відновлення емалі спеціальними складами або застосування акрилового вкладиша, що набагато ефективніше.