Якість і швидкість виконання капітального ремонту квартири залежить від правильної до нього підготовки і дотримання черговості етапів робіт, тому перед початком процесу треба скласти його графік і чітко дотримуватися плану.

Оцінка зносу, демонтаж старих та монтаж нових комунікацій

На першому етапі проводиться оцінка ступеня зносу комунікацій (вікон, електропроводки, сантехніки та ін.) І складається дизайн-проект, який включає при необхідності і особливості перепланування житла. Для цих дій найкраще запрошувати фахівця, адже часто зовнішній хороший вигляд і працездатність комунікацій може бути оманливою.

При необхідності заміни вікон треба викликати майстра не загальною будівельної групи, а фахівця з компанії-виробника віконних (балконних) конструкцій. Він гарантовано визначить рівень їх зносу і запропонує оптимальні характеристики нових пластикових вікон для кожного конкретного приміщення. Відразу здійснивши замовлення вікон можна планувати терміни ремонту, адже обробка починається тільки після завершення заміни комунікацій і перевірки їх працездатності.

Далі починаються демонтажні і монтажні роботи, після яких на черзі вирівнювання стін, заливка стяжки і монтаж підвісних стель (натяжні стельові конструкції встановлюються на фінальному етапі).

Оздоблювальні роботи

Штукатурка може виконуватися по всій площі стін або вибірково для виправлення невеликих нерівностей, в першому випадку бажано попередньо встановити напрямні маяки.

У більшості випадків немає необхідності в заливанні бетонної стяжки і досить підрівняти поверхню підлоги Самонівелююча сумішшю, на яку після можна укладати будь-яке підлогове покриття, в тому числі паркет. Якщо в планах був тепла підлога, то на цьому етапі укладається теплоізоляція, проводяться подають труби (водяне опалення) або електронагрівальні елементи, встановлюється реле і система обігріву заливається бетонною сумішшю.

Далі одночасно з укладанням плитки в кухні і ванній починаються малярні роботи в житлових кімнатах. Стелі шпаклюються, шліфуються і готуються, таким чином, під фінальну фарбування, готуються стіни і проводиться фінальна обробка віконних укосів (виняток пластикові укоси, які встановлюються відразу після монтажу вікон).

Завершується капітальний ремонт фарбуванням стелі, монтажем натяжних стель, поклейка шпалер, фугування плитки і декоруванням приміщення (стельовий плінтус, фризи і бордюри), після чого залишається зібрати і вивезти будівельне сміття і можна святкувати своєрідне новосілля.