Гаражні двері – це особливий формат дверей. Дуже багато деталей відрізняють такі двері від звичайних дверей, але вибрати їх важко тому що на ринку дуже великий вибір різних варіантів.

Причому всі ці варіанти формуються за рахунок комбінації різних деталей, тому що всі гаражні ворота відрізняються за видами автоматики, видам матеріалів, типу відкривання та іншими особливостями. І якщо ви не знаєте, які деталі краще, то орієнтуйтеся на загальні характеристики.

Насамперед вам потрібно оцінити простір у гаражної двері. Від цього безпосередньо залежатиме тип відкривання. Наприклад, якщо існує проблема з доступним місцем перед дверима, то орні ворота вам не підійдуть. А якщо є проблеми з шириною, то і розсувні конструкції теж будуть недоречно. Велика частина гаражних дверей на ринку відкривається таким чином, щоб простір було тим чи іншим чином зекономлено. Питання лише в тому, в якому місці ви хочете економити це простір (всередині гаража або зовні, зовсім або трохи і т.п.). А автоматика на гаражні двері – це примха кожного. Дорослі дачники часто вважають за краще звичайні розпашні гаражні ворота без автоматики, в той час як сучасні сім’ї найчастіше ставлять секційні ворота, які відкриваються після натискання кнопки на брелоку або при наближенні брелка до гаражу.

Далі ви повинні подумати про безпеку гаражної двері. Це особливо важливо, якщо ваш будинок об’єднаний з гаражної прибудовою, тому що найчастіше зона гаража є Ахіллесовою п’ятою будинку, коли мова йде про грабежі. Нові гаражні двері, на відміну від старих моделей, як правило, оснащені сучасними замковими системами, які не дозволяють злодіям відкрити конструкцію силою або просто зламати механізм. А взагалі, рекомендується встановити датчики світла близько гаражної двері, щоб вуличні ліхтарі освітлювали місце біля дверей, коли хтось перебуває поруч з нею.

Колір і дизайн двері – це не основа вибору, але все-таки, невід’ємний параметр підбору. Зараз на ринку багато яскравих гаражних воріт і стильних конструкцій. Багато моделей імітують розкішне дерево, а деякі моделі зроблені з дерева. По суті, ви повинні вибрати те, що подобається вам і найбільше підходить по стилістиці вашого будинку. Проте, коли ви будете вибирати матеріали, поставтеся з увагою до того, яким чином за ними слід доглядати і визначте, які матеріали виявляться для вас найбільш прийнятними з цієї точки зору.

Ви можете зробити вибір, грунтуючись на тому, наскільки ремонтопригодна буде конструкція і наскільки ви готові чинити її самі. Наприклад, розсувні двері частіше ламаються в області петель. Це дрібний ремонт, тому власник може зробити його сам. Інші проблеми у розгорнутих воріт можуть виникнути зі стулками. Секційні ворота складніше; вони не часто ламаються, але якщо ламаються, то найчастіше в електриці або пружинах. Також у них можуть зламатися ролики. Біля воріт-рольставен, які теж рідко ламаються, найчастіше виходить з ладу механіка або електродеталі, тому доводиться міняти автоматику.