Важливою частиною водопроводу є фасонні деталі, які служать для з’єднання окремих елементів, отримання відгалужень, зміни напрямку потоку води або його повного перекриття.

Фітинги для пластикових труб відрізняються від виробів для трубопроводу з металу матеріалом, з якого вони виготовлені і конструктивними особливостями.

Особливості фітингів для пластикових труб

Фасонні елементи для трубопроводів поділяють за способом їх монтажу:

 • компресійні (обжимні);
 • прес-фітинги;
 • різьбові;
 • електрозварні.

Найбільш часто з’єднувачами для пластикових труб бувають компресійні фітинги, придбати які, а також ще багато різних необхідних для ремонту речей можна тут: boiler.ua/fitingi/. Вони кріпляться за допомогою втулки, яка впресовується в трубу. Отримуємо надійний стик, при вібрації якого не відбувається порушення герметичності.

Прес-фітинги монтують за допомогою електропневматичного преса, який притискає стінки муфти до поверхні труби. Таке з’єднання не пропускає рідину і повітря. Установка елементів вимагає спеціального обладнання і певних навичок. Застосовується в трубопроводах високого тиску.

Різьбові фітінги представляють собою металеву конструкцію з двома штуцерами, один з яких може бути пластмасовим. Він спаивается з трубою, інший штуцер кріпиться за допомогою різьблення. Для цього на трубі наноситься різьблення або запресовується різьбова втулка.

Фасонні елементи, виконані з полівінілхлориду, кріпляться за допомогою електрозварювання або пайки. Таке з’єднання застосовують в водопроводах низького тиску або каналізації. З’єднання ПВХ труб і фітингів для водопроводу можна виконувати за допомогою спеціального клейового складу.

Bиди фітингів

Залежно від призначення, фітинги бувають такі:

 1. Муфта. Вона з’єднує дві труби однакового діаметра.
 2. Косинці. Призначені для зміни напрямку трубопроводу. Мають кут – 30, 45, 90 градусів.
 3. Трійники. Дозволяють розділити водопровід на три гілки. Їх також встановлюють в місцях підключення побутових приладів, які споживають воду.
 4. Хрестовини. Використовуються для з’єднання частин трубопроводу, що проходять в різних площинах.
 5. Перехідники. З’єднують елементи різних діаметрів.
 6. Заглушки. Ставляться на тупикову гілку водогону або закривають неиспользуемое отвір в трійнику.
 7. Шарові крани. Служать для підключення побутових приладів, перекривають подачу води або перемикають її потік на інше відгалуження.

Сантехнічні фасонні вироби виконують з різних матеріалів. Фітинги ПВХ, що не мають різьблення, використовують в безнапірному холодному водопостачанні або для каналізаційних мереж.