Вибрати автоматичні ворота для гаража не так просто, як це може здатися, на перший погляд.

Необхідно врахувати безліч різних параметрів: кліматичну зону, розташування гаража, вид стулок, тип їхнього відкривання для максимального комфорту та інші параметри.

Особливості автоматичних воріт

Поява системи автоматичного відчинення воріт дозволила автомобілістам не лише економити час під час паркування машини, але й робити це з максимальним комфортом.

Відкриття та закриття гаражних воріт може здійснюватися як дистанційно за допомогою пульта, брелока або телефону, так і за допомогою стаціонарно встановленої кнопки.

Важливо! Сигнал, що передається від пульта до приймача, може бути перехоплений зловмисниками, тому, вибираючи систему, зупиняйте свій вибір на автоматиці з надійною якістю кодування.

Відкриття воріт за допомогою кнопки в основному використовують як страховий варіант при втраті пульта або у разі його поломки. Найчастіше її встановлюють там, до якого можна спокійно дотягнутися рукою, відкривши вікно в машині.

Після закриття гаражної брами вони блокуються. Надійність блокування залежить від того, який рівень захисту встановлений у системі. Виходячи зі своїх потреб та фінансових можливостей ви можете підібрати відповідний варіант автоматики.

Тепер про головний мінус автоматичних систем відкриття воріт — залежність від наявності електрики в мережі. У разі відсутності електрики ви не зможете ні закрити, ні відкрити ворота.

Розв’язання проблеми:

 1. Встановлення розблокувальної системи (у багатьох виробників вона заявлена ​​як додаткова та в основну комплектацію не включена). За допомогою такої системи ви зможете провести потрібні маніпуляції з автоматикою вручну.
 2. Обладнання гаража резервним джерелом електроживлення. Необхідно буде приєднати привід до генератора або акумулятора, які виступатимуть як альтернативне джерело живлення в непередбачених випадках.

Плюси та мінуси автоматичних воріт

Крім якості автоматичної системи при виборі воріт необхідно підібрати і максимально зручний варіант стулок, враховуючи їх переваги, так і недоліки:

 1. Розстібні автоматичні ворота. Укомплектовані двома міцними стулками на шарнірах. Можливе як зовнішнє, так і внутрішнє відкривання. Головна перевага — дешевизна та простота. Мінуси – необхідний вільний простір для відкривання, є обмеження по ширині.
 2. Відкатні автоматичні ворота. Зазвичай вмонтовуються при в’їзді на територію домоволодіння. Плюсів чимало — працюють за будь-якої погоди, необов’язково повністю відкривати стулки, допустима ширина до 12 метрів, можна додатково вмонтувати фотоелементи. Мінуси – при наявності нерівностей або ухилу можлива нестабільна робота, для монтажу потрібно багато місця.
 3. Поворотно-підйомні автоматичні ворота. Є цілісною конструкцією, яка повністю захищає в’їзд. Під час роботи полотно плавно переміщається з вертикального положення горизонтальне. Така конструкція цінна за швидкодію та економічне використання простору. Мінуси – можна монтувати тільки у прямокутний отвір, при відкриванні полотно виступає назовні десь на метр.
 4. Секційні автоматичні ворота. Переваги – відмінно експлуатуються в негоду, безпечні, підходять для прорізу будь-якої ширини, економлять місце, можна теплоізолювати, високий рівень захисту від злому. Мінуси – недостатня жорсткість металу, складні у самостійному ремонті.
 5. Рулонні автоматичні ворота. Головний плюс – компактність, тому що рулон воріт скручується над отвором. До того ж, такі конструкції відносно недорогі. Мінуси – основне полотно малостійке до злому, тому такі ворота рекомендується встановлювати на гаражах, які розташовані на приватній території, що охороняється. У зимовий період металевий механізм може підмерзати, що призводить до некоректної роботи.

Експлуатаційні особливості

Непрацездатність петель (часте закриття та відкриття воріт) може призвести до виходу автоматичного механізму. Петлі можуть викривитись, зміститися, заблокуватися тощо.

Якщо при маніпуляціях з воротами ви помітили сторонні шуми або збій при керуванні пультом, то своєчасно проведіть профілактику (відрегулюйте петлі і змастіть їх). Це дозволить уникнути серйозніших поломок.

Для тривалої безпроблемної експлуатації автоматичних воріт необхідно:

 • 1-2 рази на рік змащувати всі робочі ролики та петлі;
 • раз на кілька років викликати спеціалістів щодо профілактичного ТО;
 • стежити за рівнем полотна та контролювати плавність його руху;
 • регулярно очищати ворота від забруднень;
 • виключити влучення в напрямні хімікатів.