Стиль інтер’єру, відомий як версаль, сформувався під час облаштування палаців і паркових комплексів. У цьому інтер’єрному напрямку кожна деталь дихає розкішшю, благородством і урочистою витонченістю.

Версаль об’єднує в собі елементи рококо і бароко, при цьому він привносить і свої неповторні риси. Збираючись облаштувати вітальню в цьому неповторному стилі, можна спочатку вивчити його особливості. Так буде простіше вибрати меблі в інтернет-магазину або в торговій точці свого міста.

Матеріали для обробки

Щоб відтворити воістину версальську розкіш, доведеться витратити чималі кошти. Цей стиль не сприймає використання дешевих матеріалів. Оздоблення – венеціанська штукатурка, тиснення, гобелени, натуральний камінь, деревина. Стелі декоруються накладними молдінгами, які можуть бути покриті золотистою фарбою. Покриття може бути і матовим, але тоді обробка стін повинні бути блискучою. Головне завдання – створити святковий настрій. З цією метою використовують шпалери відповідного забарвлення. Зрозуміло, вони не можуть бути дешевими. Кольорова гамма:

  • золотистий;
  • сріблястий;
  • бірюзовий; перловий;
  • аметистовий.

Крім шпалер, на стінах доречна драпірування. Нехай вона збирається в густі складки або звисає вільно. Матеріал для такого оформлення – пастельний шифон або яскравий шовк.

Ідеальне підлогове покриття для вітальні в стилі версаль, – художній паркет. Також не варто уникати ламінату та паркетної дошки, але вони повинні бути дуже якісними і мати виразну забарвлення. Все ж паркет на першому місці: він довговічний, красивий, підкреслює смак і амбіції господарів будинку.

Особливості меблів

Версальський стиль називають суперечливим, і це якість ускладнює вибір меблів. З одного боку, вона повинна бути унікальною, з іншого – французьким аристократам було чуже хвастощі. Найкраще підібрати вироби, які не перебувають в масовому виробництві. Відмінно буде виглядати меблі, виготовлені на замовлення.

Відмінності столиків, крісел, пуфів і секретерів – вигнуті ніжки і химерні підлокітники. Здається, ніби меблі стоїть на м’яких лапах. Крісла та дивани – широкі, об’ємні, з невисокими, але дуже зручними і м’якими спинками. Обов’язкові предмети в вітальні – журнальний або кавовий столик, секретер, бюро, трюмо.

Можна доповнити інтер’єр помпезним туалетним столиком з висувними ящиками і різьбленими поверхнями. Центром композиції може стати як диван, так і столик з химерно вигнутими ніжками, прикрашений бронзовою фурнітурою. Таким чином, меблі об’єднує в собі розкіш і витонченість.