Горизонтальні жалюзі – відмінна альтернатива шторам або їх вигідне доповнення. Вони знаходять застосування в житлових будинках і квартирах, а також в офісних приміщеннях.

Кріплять горизонтальні жалюзі безпосередньо на віконній рамі, забезпечуючи надійний захист приміщення від надмірно яскравого сонячного світла і стороннього ока. Спочатку цей вид жалюзі створювався як елемент інтер’єру, витриманого в стилі модерн або хай-тек. Але сьогодні вони активно використовуються і в затишних класичних інтер’єрах. Їх застосовують в якості оригінального функціонального доповнення до класичних штор. Можна придбати готові жалюзі в магазині, якщо ж там не знайдеться повністю задовольняє вас варіанту, то слід замовити їх в одній з кампаній, що спеціалізуються на їх виробництві. Причому в цьому випадку матеріал і дизайн можна вибрати відповідно до власного смаку і уявленнями про красивому інтер’єрі. Виконані на замовлення жалюзі з пластика, алюмінію або дерева будуть радувати око і додадуть затишку в інтер’єр житла.

З усіх видів жалюзі саме горизонтальні отримали найбільш широке поширення. Їм притаманні такі переваги, як мала вага, функціональність, універсальність і простота експлуатації і догляду. Великий плюс горизонтальних алюмінієвих або пластикових віконних конструкцій полягає і в тому, що вони не бояться високої вологості або перепадів температур, не деформуються і стійко переносять тривалий вплив сонячних променів.

Правила догляду за ними багато в чому залежать від того, з яких матеріалів виготовлені ламелі. Якщо на ваших вікнах встановлені алюмінієві жалюзі, то догляд за ними буде полягати в періодичному протиранні легкої алюмінієвої конструкції злегка зволоженою ганчіркою. При тривалій експлуатації горизонтальні жалюзі можуть сильно забруднитися. В цьому випадку можна почистити їх за допомогою звичайного пилососа. Треба сказати, що алюмінієві горизонтальні жалюзі якнайкраще підійдуть саме для кухонних приміщень, оскільки вони не вбирають в себе жири і різні кухонні запахи. Іноді їм можна влаштовувати генеральне чищення, знімаючи конструкцію з вікна і видаляючи забруднення шляхом занурення в воду з додаванням будь-якого миючого засобу. При мінімальному догляді вони прослужать вам не одне десятиліття.