Кондиціонер – пристрій, за допомогою якого можливо зробити комфортним перебування в приміщенні під час спекотного літа.

Яким би надійним і якісним ні сам кондиціонер, можуть виникнути ситуації, коли він просто перестає працювати, а саме охолоджувати повітря. В цьому випадку необхідно визначити причину поломки.

Причини відсутності охолодження від кондиціонера

Існує кілька основних причин, чому кондиціонер не працює. Варто розглянути найосновніші:

  • Фільтри блоку кондиціонера не придатні для подальшого використання, простіше кажучи вони настільки засмітилися, що не можуть виконувати свою роботу на високому рівні. Для того щоб вирішити дану проблему, можна дістати ті самі фільтри і просто ефективно їх промити проточною водою. Для цього необхідно відкрити блок і простим зусиллям дістати звідти сам фільтр.
  • Забруднення теплообмінника. Проблема з теплообмінником виникає найчастіше. У цьому випадку часто в нього потрапляє тополиний пух або ж вихлопні гази, які на поверхні утворюють своєрідну плівку. Як результат повітря через нього просто не може пройти.
  • Забитий вентилятор, який встановлений у внутрішньому блоці. Для цього щоб усунути цю проблему, необхідно просто зняти вентилятор внутрішнього блоку і прочистити його за допомогою жорсткої щітки. Також, можуть використовуватися і мийки високого тиску.
  • Відсутність фреону також може виступати як недолік, який не дозволяє працювати кондиціонеру якісно.

Найчастіше самостійно вирішити проблему з роботою кондиціонера неможливо. Наприклад, в разі, коли пристрій не подає ознак життя через поломки вентилятора блоків, то тут проблема криється куди серйозніше. Наприклад, необхідно усувати поломки плат управління або ж конденсатора. Може вийти з ладу і електродвигун.

Частою поломкою є і вихід з ладу клапана. Цей клапан відповідає лише за те, що режими в спліт-системах тепло / холод, вчасно переключалися. При цьому для ремонту необхідно зняти клапан і відправити на ремонт або зовсім замінити його на новий. В цьому випадку приймати рішення повинен фахівець.

У тому випадку, якщо прочистка система не дала результатів, потрібно викликати фахівців, які точно допоможуть не тільки виявити причину поломки, а й підкажуть як зробити вигідно ремонт.