Освітлення – це невід’ємна частина будь-якої будівлі. Без нього нормальне функціонування будівлі в принципі неможливе.

Типи світильників можуть бути різними. Освітлення може бути комбінованим. Однак сучасні досягнення науково-технічного прогресу уможливили економію на такій статті обов’язкових витрат на утримання, як «висвітлення».

Нижче буде дана тезова характеристика сучасних систем освітлення приміщень, грунтується на їх ефективності.

Розподіл світлового потоку всередині приміщення

Перш за все, необхідно відзначити, що система освітлення, як така може бути декількох типів:

  • загального призначення;
  • спеціалізовані для експозиційного використання;
  • комбіновані;
  • орієнтують (концентрують).

Установка будь-якої системи освітлення повинна базуватися на конкретних цілях (фактична інтенсивність освітлення). Надалі система буде розроблятися, спираючись на криву сили світла.

Цей показник детермінує світловий пучок (вузький або розсіяний). Природно, в приміщеннях з високими стелями необхідно використовувати світильники з вузькою кривої сили світла.

Для м’якого пом’якшення освітлення рекомендується використовувати світлу обробку приміщень (адже білий колір найкраще відбиває сонячне спектр).

Світлодіоди: майбутнє штучного світла

Ні для кого не секрет, що освітлювальна техніка на основі сучасних технологій споживає мізерну кількість електроенергії. Замінюючи морально застарілі освітлювальні прилади, підприємство може значним чином економити.

Загальнодоступна світлодіодна освітлювальна техніка робить можливим її використання в побутовому середовищі.

Більш того, практично всі сучасні дизайнери рекомендують використовувати передові технології. Адже з їх допомогою можна добитися необхідного рівня контрастів.

Крім того, штучне освітлення може бути абсолютно будь-якого спектра і його зміна досягається за допомогою простої зміни величини напруги живлення.