При оформленні кухні особлива увага завжди приділяється її інтер’єру, добірці меблів та інших аксесуарів. Але не варто забувати і про освітлення. Йому також необхідно приділити пильну увагу.

Наявні джерела світла, їх яскравість і інтенсивність повинні бути грамотно продумані. В іншому випадку, навіть самий шикарний інтер’єр буде невиразним, а користуватися кухнею буде некомфортно.

Крім цього, недолік світлового потоку або його не зовсім вдала фокусування буде приводити до того, що у що знаходяться на кухні людей будуть швидко втомлюватися очі.

Особливо значуща зона на кухні – це зона робочих поверхонь, де кожна господиня щодня готує їжу. Оптимальний варіант для її освітлення – світлодіодна стрічка.

Сучасне освітлення на кухні

В інтер’єрі кухні найчастіше використовуються два типи світлового дизайну:

  • освітлення (загальне і зонірованноє);
  • підсвічування (функціональна і декоративна).

У кожного світла своя певна роль. Загальне освітлення – наповнює світлом все приміщення, зонування – подає світловий потік в певне місце.

Функціональна підсвічування реалізується в місцях підвищеної важливості, а декоративна – використовується для створення естетичних візуальних ефектів.

Що стосується світлодіодної стрічки, про яку ми згадували вище, то вона, як правило, використовується в якості допоміжного (але не менш важливого) джерела світла.

Чим приваблива світлодіодна стрічка в якості джерела світла?

В першу чергу необхідно відзначити простоту монтажу, без будь-яких складних схем. Її розміщення не обов’язково планувати заздалегідь і немає необхідності вносити конструктивні зміни в меблевий гарнітур.

Ви можете реалізувати подібне світлодіодне освітлення на будь-якому етапі: як під час ремонту, так і після, або навіть зовсім без нього.

Крім цього, варто відзначити і такі важливі параметри, як яскравість і інтенсивність, економічність і екологічність, стійкість до перепадів напруги і безпеку.

Найбільш затребувана світлодіодна стрічка в якості підсвічування робочої зони. Це може бути, як довга стрічка по всьому периметру, так і відрізки встановлені в потрібному місці.

Фіксувати світлодіодну стрічку можна в різних місцях:

  • на нижній поверхні навісних шаф;
  • на площині кухонного фартуха;
  • на стільниці (найчастіше встановлюється в спеціальному профілі);
  • по периметру нижніх шаф;
  • на бічних гранях кухонного гарнітура.

Декоративна кухонна підсвітка

Світлодіоди в якості декоративного освітлення не тільки естетичні та ефектні, але і відрізняються своєю практичністю і раціональністю.

Як декор використовуються стрічки з найрізноманітнішими параметрами: форма, колір, потужність, інтенсивність, розташування світлодіодів і т. п.

Створювати ж необхідні світлові ефекти допомагає диммер, за допомогою якого будь-який бажаючий може налаштувати свій улюблений світловий режим на кухні.

Якщо ви хочете поселити на своїй кухні позитивні емоції і порадувати членів своєї сім’ї, то вам обов’язково варто придивитися до світлодіодним стрічці і реалізувати у себе на кухні індивідуальний світловий дизайн.