Металопластикові вікна дуже надійні і застосовуються для установки в різних будівлях. Вони можуть бути різноманітної форми, а термін їх служби досягає десятків років.

Купивши металопластикові вікна від виробника, ви можете самостійно провести монтаж таких конструкцій у себе вдома. Ця процедура не дуже складна і не вимагає особливих навичок.

Визначаємося з методом установки

Існує два способи монтувати вікно в раму:

  • Установка з розпакуванням. Він передбачає повне розбирання конструкції вікна. В такому випадку встановлюється тільки рама без склопакетів, яка кріпиться до стіни за допомогою анкерів.
  • Монтаж без розпаковування. Вікно кріпиться до стіни за допомогою анкерних пластин без вилучення склопакета. Цей спосіб краще використовувати в домашніх умовах.

Монтаж

Щоб правильно встановити такі конструкції слід пам’ятати кілька простих правил:

  • Запінювати вікно потрібно тільки, коли воно закрите і без протягів в кімнаті. Щоб піна засохла, слід тримати його закритим мінімум півдня.
  • Фурнітура кріпиться тільки в самому кінці, також тоді і слід знімати захисну плівку.
  • Кріплення розташовуйте по всьому периметру рами на відстані 60-70 см, але не більше 1 м.

Приступати до установки вікна слід з розмітки. Так звані «маяки» при здійсненні розмітки наносять як на раму, так і на коробку. Ретельно стежите за процесом і перевіряйте всі виміри.

Потім потрібно встановити всі елементи кріплення. Це можуть бути як анкерні пластини, так і шурупи. Встановлювати їх потрібно на раму.

На наступному етапі слід підігнати розташування конструкції до місця установки, яке ви намітили при розмітці. Регулювання розташування вікна слід проводити тільки по горизонталі, застосовуючи для цього дерев’яні кілочки.

При регулюванні клини спочатку заганяють під низ рами, потім вгорі і лише в разі потреби вони забиваються з боків рами.

Коли вікно виставлено, встановіть в підготовлені під них отвори і закріпіть їх за допомогою дюбелів. При цьому слід постійно стежити за його розташуванням.

Після закріплення вікна, слід провести регулювання всієї фурнітури за допомогою спеціальних ключів. Воно повинно відкриватися без непорозумінь і особливих зусиль. Лише коли все відрегульовано, можна приступати до заповнення пустот монтажною піною.

В самому кінці підганяємо підвіконня під ваші розміри і встановлюємо його на піну, яку слід нанести на місце установки. Щоб він не вигнувся, слід поставити на нього звичайні пляшки з водою, це розподілить ще не застиглу піну рівномірно.