Римські штори можуть стати відмінним способом захисту від прямих сонячних променів практично в будь-якому приміщенні. Безумовно, римська штора виглядає більш привабливо, ніж звичайні жалюзі, виконані з пластика.

Щоб сьогодні придбати якісні римські штори за доступною ціною, досить зайти на веб-сайт онлайн-магазину. Якщо після тривалих пошуків, Ви так і не зуміли знайти відповідної моделі римських штор, залишається лише одне – зробити їх самостійно. Існує простий спосіб, що дозволяє домогтися бажаного з мінімальними фінансовими витратами.

Матеріали, які будуть потрібні для створення римської штори

Отже, секрет самого простого способу створення рискою штори своїми руками криється в використанні старих горизонтальних жалюзі, які вже давно втратили свої товарний вигляд.

Нижче представлений короткий перелік всього необхідного:

  • клейовий пістолет;
  • старі пластикові горизонтальні жалюзі;
  • ножиці.

Вибір тканини для виконання римських штор може бути абсолютно будь-який – як абсолютно блокує сонячне світло (блекаут), так і щодо светопрозрачной.

Попередньо рекомендується ретельно вимити пластикові жалюзі. Їх потрібно акуратно розібрати. Робиться це дуже просто – розв’язуються вузли, які знаходяться в самому низу.

Після цього, всі ламелі можуть бути поступово видалені.

Для створення римської штори потрібно всього кілька ламелей, а також сама верхня частина жалюзі, яка безпосередньо і кріпиться до віконної рами. Обрізати нитки, які утримують ламелі не рекомендується! Адже на них і буде триматися римська штора.

Збираємо римську штору

В ідеалі для монтажу ламелей на матеріалі штори необхідно нашивати кишеньки. Так робиться фабрична римська штора. Однак, в домашніх умовах на вищезазначений процес фактично немає часу.

А це означає, що можна кілька схитрувати. Мається на увазі використання клейового пістолета. Відзначимо, що якщо римська штора буде розташовуватися на південному вікні, досить імовірно, що клей може відвалитися.

Розташовувати ламелі рекомендується через кожні 30 см у висоту. Після завершення закріплення все ламелі і верхня частина жалюзі знову з’єднується ниткою. Римська штора готова!

Залишається лише розмістити її на вікні і підняти до необхідного рівня (вдень).