На даний момент є велика кількість різних підлогових покриттів. Одними з відомих, які так би мовити перевірені роками можна назвати ковролін, лінолеум, паркет та інші. Наймолодшим способом обробки підлоги є покриття ПВХ плиткою.

ПВХ плитка складається з тих же компонентів що і лінолеум. Тому часто дану плитку називають «лінолеумного плиткою». Вона може бути як квадратної, так і прямокутної форми.

Товщина плитки може становити від 0,5 до 4 міліметрів. Головною особливістю ПВХ плитки в тому, що її легко можна стелити на абсолютно будь-яке покриття, будь то бетон або дерев’яна підлога, головне, що необхідно при укладанні, то це те, щоб підлога була сухим, чистим і гладким. Ще однією перевагою даного виду плитки, є той факт, що для її установки, не потрібно бути професійним будівельником, необхідно лише приклеїти до підлоги готові квадрати і це під силу абсолютно кожному.

Ще одними з плюсів плитки ПВХ є її вартість, також зручне транспортування матеріалів. Як вже зазначалося раніше вони дуже прості в укладанні. Плитка ПВХ забезпечує по поверхні безлопатева пересування, плитка не розташована до ковзання.

На ринку на даний момент є великий асортимент різних відтінків і колірних композицій. З плитки можна створювати як однотонні малюнки, так і цікаві дизайнерські рішення. Однак поряд з великою кількістю переваг дана плитка має і свої недоліки, а саме, через те що плитка ПВХ виготовляється в більшій мірі їх синтетичних волокон, назвати цей матеріал екологічним можна. Приблизний термін експлуатації плитки не великий, близько 10 років. Варто мати на увазі, що проводити клінінг на такій поверхні необхідно акуратно, так як плитка пошкоджується під впливом хімічних препаратів і розчинників.

На самому початку готується основа, тобто підлогу миється, чиститься, зверху ґрунтується. Пол гарантувати необхідно обов’язково, це забезпечує хорошу зв’язку вузлів. Потім демонтується підлоговий плінтус. Далі на поверхню наноситься клей ПВА, далі плитка накладається на клей і притискається до підлоги.