Розсувні вікна сьогодні встановлюють як для засклення лоджій і балконів, так і в житлових приміщеннях.

Там, де через недостатній простір неможливо було поставити вікна з розстібними стулками, раніше застосовувалися глухі склопакети. А тепер ця проблема вирішується за допомогою розсувних вікон.

Вони ж забезпечують ще цілу низку зручностей, роблять наше життя комфортнішим:

  1. По-перше, стулки розсувних вікон можна відкривати, навіть якщо опущені жалюзі або задернуті штори.
  2. По-друге, при розсувних вікнах можна поставити на підвіконня скільки завгодно горщиків квітів, і їх не потрібно буде зрушувати при відкриванні вікон.
  3. По-третє, стулки розсувного вікна не зачиняться від протягу чи вітру.

Стулки розсувних вікон можуть досягати значних розмірів – до трьох метрів заввишки та двох завширшки. Термін служби якісних розсувних вікон сягає 50 років.

Види розсувних вікон з механізму відкривання

Є три види механізму відкривання розсувних вікон: підйомно-зсувний, похило-зсувний та вертикально-зсувний.

1. Вікна з підйомно-зсувним механізмом

У разі підйомно-зсувного механізму при відкритті стулки вікна необхідно послабити притиск. Після цього стулку можна зрушити напрямною (ця напрямна по довжині дорівнює повній довжині віконного прольоту).

При закритті вікна механізм притискає стулку вниз; при цьому стуляються спеціальні герметичні замкові ущільнювачі.

Несуча рама такого вікна має дві напрямні, якими рухаються стулки. Іноді з внутрішньої сторони встановлюється третя напрямна, якою рухається протимоскітна сітка.

Оскільки ця конструкція влаштована за типом шафи-купе, такі вікна іноді називають вікнами-купе.

2. Вікна з похило-зсувним механізмом

Розсувне вікно з похило-зсувним механізмом ближче до звичайного вікна. Щоб його відкрити, потрібно повернути ручку замка та потягнути стулку на себе; у своїй ролики встановлюються на направляючі.

Тепер стулку можна зрушити убік та зафіксувати її за допомогою спеціального притискного механізму. Дві напрямні закріплені із внутрішньої сторони несучої рами.

При закриванні такого вікна використовується фурнітура від металопластикових вікон.

3. Вікна з вертикально-зсувним механізмом

Набагато рідше цих двох конструкцій зустрічається вертикально-зсувний механізм. Це так зване англійське вікно.

Дві його рами розміщені одна над іншою, і при відкриванні-закриванні нижня переміщається вздовж верхньої. Є в англійських вікнах та механізми для повороту та відкидання рам.

Види розсувних вікон за типом профілю

У конструкціях розсувних вікон переважно застосовуються профілі з ПВХ і алюмінієві профілі.

  1. Алюмінієвий профіль має малу вагу, а також високі жорсткість і міцність, завдяки чому він незамінний для виносного скління, що зазнає високих вітрових навантажень; при цьому не потрібні додаткові зміцнювальні стійки. Але вікна, де він використовується, негерметичні. Ущільнювачі добре захищають приміщення від бруду та пилу, але не від холоду та протягу. Тому розсувні вікна, виготовлені із застосуванням алюмінієвого профілю, встановлюються на терасах та лоджіях.
  2. А для житлових приміщень набагато більше підходять розсувні вікна з ПВХ профілем, що забезпечують відмінну теплоізоляцію. Профіль ПВХ набагато дешевший за алюмінієвий, але має значно більшу масу (і тому не застосовується у виносних скліннях).

Дуже рідко трапляються дерев’яні конструкції розсувних вікон. Вони зберігають тепло, красиві та екологічні. Але півстоліття вони навряд чи прослужать — від гниття та розсихання вони не застраховані навіть у разі відповідного захисту.