Класифікація тримерів

Найголовніше перед покупкою треба визначитися що, де і як часто Ви збираєтеся косити, щоб не пошкодувати вкладених коштів при покупці дуже потужною моделі, яка не буде себе відпрацьовувати і буде дуже важка. Або навпаки придбати слабку косарку, яка не впорається з поставленим завданням, і буде функціонувати на знос.

Залежно від конкретного призначення, області використання і інтенсивності робочого режиму всі бензинові триммера поділяються на три основні класи.

I. Садово-паркові (професійні)

Бензинові косарки даного класу або як їх ще називають кущорізи, мають двигуном з високою потужністю до 4,7 к.с. і призначені для найжорсткішою і напруженої роботи. Вони відносяться до спеціального обладнання для професійної діяльності керуючих компаній, комунальних служб, служб по озелененню територій і сільськогосподарських організацій.

Професійні кущорізи здатні косити не тільки траву, а й засохлі гілки, молоду поросль, чагарники, проріджувати посадки від молодих пагонів. В ресурс даних апаратів закладена регулярна навантаження протягом всього робочого дня. До недоліків цього класу можна віднести високу вартість, яка втім, пов’язана з мінімальними витратами в ремонті та експлуатації, а також велику вагу інструменту (до 11 кг).

II. Фермерські (напівпрофесійні)

Потужність двигуна напівпрофесійних мотокос (в діапазоні від 1,2 до 2,5 к.с.) розрахована як на скошування газонної та високої трави, так і на проріджування кущів або бур’яну. Часто придбання такого предмету, як бензиновый триммер, пов’язано з заготівлею сіна. Даний клас називають фермерським не просто так, він користується величезною популярністю у жителів села і села, власників приватного подвір’я і інших господарників, фермерів і просто володарів неабиякою території вимагає контролю рослинності.

Основні вузли виконані з висококласних матеріалів, а деталі корпуса з міцного пластику (поліамід). Мабуть, це самий оптимальний клас, поряд з високою якістю апаратів він має більш доступну вартість і не такий важкий.

III. Побутові моделі

Побутові бензинові косарки забезпечуються двигунами потужністю до 1,2 к.с., відрізняються невеликою вагою і високою маневреністю, особливо моделі з вигнутою штангою, які зустрічаються тільки в цьому класі. Основне призначення це покіс невисокою трави, догляд за газоном та озелененням на невеликому присадибній ділянці.

Дані мотокоси використовуються не тільки в побуті, але і як додаток до потужного кущорізи, для доопрацювання ландшафту, в місцях, де потрібна акуратність і оперативність. Тривалість роботи не повинна перевищувати 2 годин, механізм не витримає більшого навантаження. При всіх плюсах легкості, зручності і невеликій вартості, треба враховувати неспроможність побутових триммеров для серйозного і тривалого косіння.