Попередньо по стінах відбивають рівень, що відповідає товщині стяжки, навіщо користуються лазерним рівнем. Після цього починається замішування розчину і подача його в приміщення по шлангах. З нього формують маяки. Це просто гірки суміші, які виставляються за нанесеним на стіни рівнем.

Верхню частину гірок вирівнюють так, щоб горизонтальні площини стали врівень за рівнем між собою. Відстань між маяками – менше довжини використовуваного правила. Тому що саме цим інструментом проводитиметься вирівнювання суміші по маяках. Правило просто укладають на підготовлені гірки та витягують на себе, зсуваючи надлишки матеріалу та заповнюючи ними порожнечі між маяками.

Якщо є необхідність, то стяжку пола Киев посилюють металевим армуючим каркасом, який закладається у вигляді сітки в шар розчину, що заливається. Його просто укладають на гідроізоляцію або на утеплювач, якщо такий використовується, потім засипають напівсуху суміш і руками витягують назовні, щоб розчин опинився під сіткою. Після цього досипають напівсухий матеріал зверху.

Але перш ніж почати формувати маяки, потрібно приготувати розчин і подати його в кімнату. Для цього:

  1. Спочатку в змішувач вносять весь цемент та половина обсягу піску
  2. У воді розводять фіброволокно (приблизно 140-160 г.) і заливають половину об’єму, що вийшов, в бункер змішувача
  3. Останній вмикається, і починається перемішування інгредієнтів суміші
  4. Через 1-2 хвилини засипаються залишки піску, і заливається друга половина води з фіброю
  5. Через хвилину або два розчин готовий до транспортування шлангами, що і робиться
  6. На місці його приймають за допомогою важеля. Лопатами розподіляють спочатку за місцями розташування маяків. А після їхнього виготовлення по всій площі приміщення. Після чого вручну правилом вирівнюють, можна використовувати віброрейку.

Увага! Транспортування готового розчину до місця його заливки має проводитися швидко – протягом 3-5 хвилин, не більше. Перевищення часу загрожує утворенню пробки усередині шланга. Цей часовий показник зафіксований БНіПом.

Механічне шліфування та нарізування швів

Через 2-3 години після заливання напівсухого напівмеханічного стяжки проводять шліфування поверхні підлоги. Тобто доводять її до максимального рівня, плюс зміцнюють. Для цього використовується дискова затирально-шліфувальна машинка.

Після закінчення цієї операції проводять нарізування швів. Для цього використовують звичайну кельму, спеціальний інструмент – коник для нарізки швів, або фугель – нарізувач швів, оснащений зубчастим диском.

Ширина швів – 3-5 мм, глибина 15-30 мм. Все залежить від товщини стяжки, що заливається. Зазвичай шви нарізаються згідно з проектною документацією. Якщо схема нарізки відсутня, шви формують навколо колон і біля дверей. У приміщеннях із великою площею шви нарізають ділянками площею 20 м2.

І останній процес – захист стяжки від передчасного висихання. Не можна допустити, щоб розчин швидко висох. Якщо таке станеться, поверхня підлоги покриється тріщинами. Тому її покривають поліетиленовою плівкою. Часто попередньо поливають водою, якщо температура повітря досить висока.

Через 7-10 днів можна видалити плівку. Але чекати, коли підлога остаточно просохне не треба. По них можна ходити наступного дня після укладання, проводячи інші ремонтні операції. Але укладати покриття підлоги краще через 28 днів, коли стяжка набере свою марочну міцність.