Стандартний процес узгодження перепланування – це якщо воно ще фактично не виконане. При такому варіанті власнику не доведеться отримувати будь-які штрафні санкції, тому що він не починає ремонт в квартирі без отримання погоджень та дозволів. Інша справа – працювати з узаконенням фактично виконаних робіт:

 1. неузгоджене перепланування є підставою для стягнення штрафів, а при погіршенні характеристик квартири або будинку можуть зажадати відновити початковий стан;
 2. для узаконення також потрібно замовити проект, отримати технічний висновок, подати документи – з всім цим можна звернутись до експертів https://centr-pereplanirovok.ru/uslugi/soglasovanie-pereplanirovki;
 3. якщо при узаконенні в адміністративному порядку отримана відмова, можна оскаржити його в суді;
 4. судове рішення, яке підтвердило безпеку перепланування, буде підставою для кадастрового обліку.

Якщо виконані роботи не призвели до погіршення характеристик квартири і будинки, зазвичай виноситься позитивне рішення. Якщо ж фахівці встановили загрозу для стійкості і міцності МКД, може знадобитися проведення додаткових робіт з підсилення конструкцій. Важливо: не узаконивши перепланування, ви ризикуєте отримати штраф, стягнення витрат на відновлення пошкоджень МКД.

Коментар спеціаліста. Якщо ви купили квартиру з неузгодженим переплануванням, відповідати по штрафам доведеться новому власнику. Тому потрібно оглядати приміщення і ретельно перевіряти документи ще до укладання угоди – техпаспорт БТІ з червоними лініями, виписку.

Якщо ж факт покупки вже відбувся, відразу звертайтеся до наших фахівців для узаконення перепланування. Якщо ви почнете цю процедуру самі, без приписів, можна уникнути стягнення штрафів.

Документи для узгодження перепланування

Щоб офіційно узгодити перебудову або перепланування, потрібні такі папери:

 • правовстановлюючий документ на квартиру (виписка ЕГРН, свідоцтво про право);
 • згода всіх власників, якщо квартира в частках;
 • згода власників сусідніх приміщень, протокол зборів власників МКД (при роботах на загальнобудинковому майні);
 • проект;
 • технічний висновок про стан несучих конструкцій;
 • заява власника;
 • паспорт заявника.

Після завершення робіт будуть потрібні акт приймальної комісії і технічний план. За цими документами проведено кадастровий облік, видасть виписку ЕГРН з оновленими характеристиками квартири.

Проекти перепланування і технічний висновок для квартири

Основними документами для узгодження або узаконення є проекти і технічні висновки. Оформляються ці документи за такими правилами:

 • проект може виготовити організація, що складається в СРО проектувальників;
 • технічний висновок (ТЗК) видається після обстеження несучих конструкцій квартири, визначення можливості перепланування без загрози міцності будинку;
 • в ТЗК можуть зазначатися рекомендації проектної організації і власнику для додаткового посилення конструкцій, перекриттів і прорізів, розподілу навантаження на інші елементи будівлі.