Наявність в кухні лоджії – відмінний спосіб збільшити її площу. І це стосується не тільки малогабаритних квартир, а й великих, адже додатковий простір необов’язково має бути частиною кухні-їдальні. Вільні метри можна використовувати досить креативно.

Поєднання кухні з лоджією – досить простий вигляд перепланування, який дозволяє приєднати додаткових 2-6 ​​м2. Єдиний нюанс – перед початком ремонту необхідно отримати дозвіл на знесення перегородки, який можливий тільки, якщо вона не несе. Після отримання відповідних документів ви зможете продовжити приміщення і провести необхідні комунікації.

Існує два способи перепланування:

1. Повне

Цей варіант передбачає, що міжкімнатна перегородка зноситься повністю і лоджія стає органічним продовженням кухні, туди проводиться опалення, освітлення і при необхідності підводиться вода. Незважаючи на явні плюси цієї планування, у неї є і суттєві мінуси: великі витрати і зволікання з роздільною документацією.

2. Часткове

При такій переплануванні прибираються двері і вікно, але залишається підвіконня з батареєю. На лоджію підводиться електрика, а також для додаткового обігріву багато роблять систему «тепла підлога». Таке планування спрощена – менше ремонтних робіт і дозвіл потрібно буде тільки для перенесення комунікацій. До речі, залишився підвіконня можна дуже оригінально оформити, зробивши барну стійку або застосувавши як декоративне поділ простору, але можна і більш практично – наприклад, встановити на ньому дрібну побутову техніку, яка займає багато місця на робочій поверхні.

Поради щодо оформлення кухні-лоджії

Оздоблення двох суміщених приміщень повинна бути в одній колірній гамі, так можна візуально збільшити площу. Покриття для підлоги обов’язково має бути однаковим, а ось зі стінами і стелею можна поекспериментувати. Наприклад, скомбінувати фарбування і підвісну стелю, фарбування і імітацію цегляної кладки.

Бажано два простору об’єднати якимось загальним декором, текстилем або елементами оздоблення.

Якщо на лоджії буде розміщена зона відпочинку, її можна зонувати за допомогою легкої фіранки або прозорим розсувним перегородки.