Сьогодні настінне дзеркало є практично незамінним атрибутом для ванної кімнати.

Декоративний і функціональний сенс дзеркальних полотен важко переоцінити, до того ж сучасні полотна оснащуються рядом корисних доповнень. Зацікавлені в покупці оригінального полотна за низькою ціною?

Функції полотен для ванної

Можливості дзеркала як окремого елемента відомі всім, тому більш цікаво поговорити про опції, які розширюють звичний функціонал полотна. Моделі комплектуються такими додатковими функціями, як підсвічування, полки і обігрів полотна. Розглянемо кожну з опцій окремо.

Залежно від моделі дзеркала в ньому використовується один з трьох видів підсвічування – вбудована, зовнішня або декоративна. Перші два види функціональні, а третій використовується тільки для прикраси навколишнього інтер’єру. Місце установки підсвічування і тип використовуваних джерел освітлення теж залежить від призначення:

  • Вбудована. Світлодіодні стрічки розташовуються на передній частині полотна по периметру або збоку.
  • Зовнішня. LED-елементи або лампи встановлюються окремо від дзеркала збоку або зверху над ним.
  • Декоративна. Підсвічування такого типу складається з світлодіодів і монтується по периметру вироби.

Купувати дзеркальні вироби з вбудованою або зовнішнім підсвічуванням має сенс, якщо ви хочете створити у ванній кімнаті додаткове джерело освітлення. Також перед моделлю з освітленням помітно простіше проводити косметичні процедури. Якщо підсвічування потрібна для прикраси, купуйте декоративний варіант.

Поличка, це просте, і в той же час корисне доповнення, що робить дзеркало у ванній ще більш функціональним. Для виготовлення полки зазвичай використовується метал. Розміри і конфігурації полки залежать від моделі полотна. Полку можна використовувати для зручного зберігання предметів особистої гігієни або інших засобів, які часто застосовуються у ванній кімнаті. Модель з великою полицею замінює собою окрему шафу для предметів.

Підігрів – додаткова опція, яка значною мірою знижує власнику дзеркала догляд за виробом. Електрична система підігріву кріпиться до дзеркального полотна з тильної частини. Чи включається в електричну мережу і підтримує задану температуру конструкції. Завдяки цьому дзеркальне виріб не пітніє незалежно від того, яка в кімнаті вологість і температура. Ось чому підігрів скла – це незамінна опція для ванної.

Доступні види оформлення

За способом оформлення настінні товари для ванної кімнати класифікуються на дві великі категорії. До першої відносяться безрамні полотна. До другої відносяться вироби з рамою, виконаної з таких матеріалів:

  • Дерево. Натуральна деревина відмінно виглядає навіть без додаткової декоративної обробки. Матеріал екологічний, безпечний для людини і навколишнього середовища. Покривається спеціальними складами для захисту від високої вологості і перепадів температур, властивих ванних кімнат. До переваг дерев’яних рам відноситься простота декорування, висока міцність, довговічність.
  • Композит. Недорогий в порівнянні з масивом дерева матеріал, який багато в чому схожий на нього за властивостями. Обрамлення з меблевого композиту теж виглядають досить привабливо. Мають тривалий термін експлуатації, не вимагають постійного догляду, а ще невибагливі до умов використання. Міцність в порівнянні з деревом середня, але це компенсується меншою ціною.
  • Пластик. Дешевий аналог будь-яких інших облицювальних матеріалів для виготовлення багета. Пластик без праці стилизуется під дерево, камінь, метал і інші популярні матеріали. Легко забарвлюється в усі кольори по каталогу RAL, чим користуються дизайнери. Незаперечний плюс пластикових рам для дзеркал у ванну – стійкість до високої вологості, несприйнятливість до постійних перепадів температури.