Типи кондиціонерів

На ринку існує безліч різних систем кондиціонування повітря. Щоб зрозуміти, чим вони між собою відрізняються, звернемося до основних способів класифікації цих пристроїв: за принципом роботи і типу конструкції. Щоб обрати та купити кондиціонер в Києві – переходьте за посиланням.

Типи за принципом роботи кондиціонери діляться на:

Неінверторні, або кондиціонери з ON / OFF-регулюванням

У неінверторних кондиціонері обертання двигуна компресора має постійну швидкість, регулювання потужності здійснюється за допомогою включення / вимикання компресора. Так, при досягненні необхідної температури в приміщенні компресор вимикається, при зростанні температури – включається, далі процес повторюється знову. До 2000 року на частку неінверторних кондиціонерів доводилося до 95% обсягу виробництва і продажів у всьому світі, зараз дані моделі зустрічаються на ринку все рідше, а деякі компанії і зовсім відмовилися від їх виробництва. Раніше значною перевагою неінверторних систем була їх невисока вартість, однак зараз вона вже не настільки сильно відрізняється від ціни інверторних моделей, які використовують принцип плавного регулювання потужності в залежності від існуючої теплового навантаження. І тим не менше, на думку фахівців, кондиціонери з ON / OFF-регулюванням виграють у свого більш сучасного аналога в плані надійності – в першу чергу через простоту конструкції. Вони здатні краще витримувати значні перепади напруги в мережі і регулярне відключення електрики, а також більш ремонтопрігодни. Тому такий тип кондиціонерів більше підійде для об’єктів, де рівень комфорту не є найвищим пріоритетом і можуть виникнути проблеми з електропостачанням, а бюджет покупки часто обмежений.

Інверторні кондиціонери

В цілому це більш сучасні, комфортні і енергоефективні моделі. У таких кондиціонерах двигун компресора може плавно міняти частоту обертання за допомогою вбудованого блоку управління (інвертора). Досягаючи встановленої температури, пристрій сповільнює швидкість обертання валу компресора, при цьому істотно знижується струм і теплові втрати, а значить і витрата електроенергії. Одночасно з плавним зниженням потужності вентилятор може знизити подачу повітря і буде безшумно підтримувати температуру в приміщенні на необхідному рівні. Завдяки цій технології значно скорочується енергоспоживання, знижується рівень шуму і пропадає проблема зайвого охолодження або нагрівання. Інверторні кондиціонери також можуть працювати в більш широкому діапазоні зовнішніх температур і швидше «виходять на режим», тобто досягають потрібної температури в приміщенні. Вибір инверторного кондиціонера особливо актуальний при облаштуванні спалень і дитячих кімнат, де необхідна тиша і небажані протяги.

За типом конструкції кондиціонери бувають:

Моноблочні

У моноблочних кондиціонерах всі складові зібрані в один корпус. Такі пристрої можуть виводити відпрацьоване повітря безпосередньо на вулицю. Найчастіше ця особливість дозволяє частково замістити внутрішнє повітря на «свіжий». З одного боку, це додаткова вентиляція, а з іншого – це уповільнює охолодження приміщення. Крім температури повітря, багато моноблочні кондиціонери можуть незначно регулювати рівень вологості. Моноблоки зручні у використанні і не займають багато місця, проте не відрізняються високою потужністю і не підходять для великих приміщень. Крім того, вони виробляють багато шуму через розташованого в корпусі компресора.