Фен-шуй – древньокитайська наука, яка ставить собі за мету допомогти людям зробити світ навколо гармонійнішим.

У цій статті ми коротко зупинимося на тому, як штори і ванна зв’язані з погляду фен-шуй.

Ванна з погляду фен-шуй – дуже важлива частина вашого будинку. Ванна повинна мати позитивну енергетику, оскільки ми починаємо і закінчуємо робочий день відвідинами ванни. Звідси підвищені вимоги до її інтер’єру.

Вибираючи сантехнічне обладнання та комплект меблів для ванної кімнати, не забудьте про такий аксесуар, як штори. Штори також мають велике значення, адже саме вони можуть створити атмосферу затишку і настрою.

Правильний підбір і розташування цих важливих елементів дозволять досягти того, щоб і штори, і ванна сприяти повноцінному відпочинку і отриманню заряду позитивної енергії.

Штори і ванна повинні гармонувати

Головне у фен-шуй – досягнення гармонії, тому блискучі, холодні поверхні ванни необхідно доповнити м’якими тканинами, ідеально для цього підходять штори, ванна від цього стане більш затишною і сприятиме більшій релаксації.

Якщо інтер’єр ванної має світлі фарби, то штори необхідно зробити контрастніше (але не надто захоплюйтеся), що сприятиме більшій гармонії.

Штори і ванна повинні мати певний колір

Колір, який мають штори у ванній, повинен відповідати стихії власника. Якщо у вас велика сім’я, то штори і ванна повинні бути підібрані з урахуванням стихій всіх членів сім’ї.

Не використовуйте темні кольори для штор, ванна – це місце, де ви повинні набиратися позитивної енергії, і обстановка повинна бути розслабляючий і легкою.

Ванна буде гармонійною, якщо в ній переважає білий колір. Також можна використовувати дуже м’які пастельні тони. Слід уникати занадто яскравих забарвлень, за винятком невеликих предметів.

Рекомендовані кольори для ванної: білий, блакитний, зелений, а також колір природного світлого дерева.

Тканина і штори. Ванна і освітлення

За фен-шуй не слід використовувати важкі матеріали для штор, ванна втрачає гармонію Для штор слід використовувати натуральні волокна, шерсть, льон, бавовна і деякі інші.

Але якщо у вас дуже маленька ванна, штори з цих матеріалів слід використовувати обережно.

Найкращий варіант, якщо ванна має природне освітлення. Штори або жалюзі повинні сприяти цьому. Сонячні промені благотворно впливають на енергетику ванни.

Якщо ванна не має вікон, тоді намагайтеся включати електричне світло, щоб освітити все приміщення.

Вікна і ванна. Штори чи жалюзі?

Найкращий варіант, з точки зору фен-шуй, – це наявність вікна у ванній. У цьому випадку людина проходить обмивання не тільки водою, але і ранковими променями сонця.

Якщо у ванній є вікно, то краще не використовувати в цьому випадку штори, ванна стане гармонійніше, якщо на вікні ванній будуть жалюзі.

Використання для поділу шротів, якщо ванна і туалет суміщені

Якщо у вас суміщені туалет і ванна, штори необхідно повісити так, щоб ванну і туалет розділити. Це дуже важливо з фен-шуй.

Невеликий практична порада: використовуйте водонепроникні штори, ванна буде добре відокремлена і одночасно термін служби штор буде довгим.

Якщо не можна використовувати штори, ванна і туалет можуть бути розділені перегородками з різних матеріалів.

Якщо у ванній немає дверей, необхідно використовувати штори, ванна не повинна бути видна з інших кімнат.

Останнім часом деякі люди суміщають спальню і ванну, штори в цьому випадку повинні обов’язково їх розділяти. На сході, наприклад, для цього застосовують штори з керамічних кульок.

І на закінчення хочеться відзначити, що ванна має велике значення для будинку, тому штори повинні гармонійно вписуватися в дизайн і колір ванни.

Такий підхід забезпечить вам позитивний заряд бадьорості і здоров’я. При виборі штор для ванної враховуйте також ваші особисті смаки та побажання членів вашої сім’ї.