Сьогодні пластикові двері з’являються не тільки в офісах і на балконах. Якісна і красива модель з екологічного пластику здатна замінити навіть залізні або дерев’яні вхідні конструкцію.

Пластикові двері може бути будь-яких форм і відтінків, вона досить легка і при цьому надійна. Конструкція не деформується з часом, не пліснявіє і не вицвітає.

А якщо враховувати ще й прийнятні ціни на пластикові двері, то можна відразу приступати до вивчення асортименту для якнайшвидшої покупки.

Класифікація дверей з пластику:

  • Орні. Найпопулярніший варіант пластикової конструкції. Двері при цьому може відкриватися в будь-яку сторону. Орні моделі поділяють за кількістю стулок на одностулкові, шпульповие і двостулкові. Перший варіант прийнятний не тільки для вхідних, але і для міжкімнатних дверей, другий можна використовувати в разі рідкісної необхідності розкриття обох секцій. Що стосується двостулкових дверей з парою повноцінних стулок, то їх треба вибирати дуже уважно, враховуючи розміри коробки і допуск на монтажну піну.
  • Розсувні. Такі двері виглядають досить ефектно, але в холодному кліматі можуть швидко промерзати, тому в якості вхідних їх варто встановлювати тільки в ті будинки, які знаходяться в теплому кліматі круглий рік.
  • Радіальні. Це напівкруглі конструкції, які за схемою роботи повторюють розсувні моделі. Однак у них вигнутий профіль, який найбільш затребуваний в адміністративних будівлях.

Якщо на пластикові двері встановлюється склопакет, він повинен мати мінімум 2 камери і хорошу звукоізоляцію, яка досягається різницею межу розмірами камер і товщиною стекол. При цьому можна вибирати не тільки прозорі стекла, але і тоновані з дзеркальним ефектом, матові, рифлені і навіть різнокольорові вітражні склопакети.

Увага до профілю

Коли ви визначилися, двері якого типу вам потрібна, слід вивчити основу всієї конструкції – металопластиковий профіль.

Для вхідних конструкції потрібен профіль замкнутого типу, а ось С- і П-подібні профілі годяться для балконних дверей, міжкімнатних моделей і вікон.

Всі дверні профілі можна розділити на два класи. Клас «А» годиться для вхідних дверей з пластику, а клас «В» – для внутрішніх дверей і вікон.

Теплоізоляція пластикових дверей досягається порожніми герметичними камерами. Наприклад, у вхідному профілі повинно бути не менше 5 таких камер, щоб конструкція не промерзала. Для міжкімнатних дверей згодяться профілі з меншим числом елементів.

Ставтеся з повною серйозністю до того, з якою метою ви підшукуєте собі двері. Балконні конструкції з пластика ніяк не годяться, наприклад, на роль вхідних дверей, оскільки вони легко розкриваються, охолоджуються і виходять з ладу через щоденного використання.

Дрібниця, а приємно: дверна фурнітура

Такі незначні, на перший погляд, елементи, як замки, ручки і петлі, безпосередньо визначають термін роботи дверей з пластику.

У класичному варіанті використовується замок з циліндричної личинкою, причому ручка може бути поворотна – більш надійна для замикання – і дугоподібна – популярна в офісах. Сама якість личинки визначає антивандальні і захисні властивості дверного механізму.

Дверний замок також пов’язаний з системою зацепов і фіксаторів. На них не можна економити, оскільки в іншому випадку двері легко заклинить в закритому положенні. Справа в тому, що ця рухома система визначає ступінь притиску дверного полотна до короба, причому цей ступінь можна регулювати взимку і влітку.

Ще один суттєвий елемент – це навіс (звичайний – для міжкімнатних дверей – і посилений – для вхідних). Взагалі, якщо мова йде про вхідних дверей з пластику, то потрібно приділити значну увагу комфорту і безпеки.

Зокрема, не зайвими будуть москітна сітка, протизламні шипи, додаткові антивандальні петлі і навіть протиударне посилене скло.

Отже, при виборі пластикових дверей намагайтеся орієнтуватися на свої переваги, бюджет і завдання, які перед конструкцією ставляться.

Пам’ятайте, що вартість моделей залежить від бренду, числа і площі стулок, виду фурнітури і конфігурації склопакета.

Економити при покупці дверей з пластику не варто, оскільки ретельно підібрана під вашу квартиру конструкція прослужить десятиліттями і не потребують подальших фінансових витрат.