Міжкімнатні двері з масиву цінуються за екологічність і натуральний склад, але головний плюс – довговічність. Двері, вік яких налічує десятки років, можна відреставрувати, і вони прослужать ще стільки ж.

В умовах житлового приміщення дерево не гниє, не розсихається і не пошкоджується комахами. До переваг відносять і теплоізоляційні властивості. Є й інші плюси, які залежать від породи деревини, з якої виготовлено полотно.

Різновиди дверей з масиву

Соснова деревина забезпечує сприятливий мікроклімат в будинку. Вона володіє не дуже високою щільністю, проте коштує дешевше, ніж сировину інших порід. Зараз виготовляють двері в основному з клеєної сосни, яка перевершує цільну по щільності і вологостійкості.

Вільха – теж відмінний варіант: вона стійка до вологи, містить дуже мало смол і підходить для установки в приміщеннях з високою вологістю. Найміцніша, довговічна і важка деревина – дуб. Дубові двері підходять для будь-яких приміщень, вони не бояться холоду, спеки і перепадів вологості. Також двері виготовляються з клена, бука, ясена, рідше – з бамбука і інших екзотичних порід. Найпростіше купити виріб з масиву дуба, вільхи або сосни.

Порядок установки

Складність установки міжкімнатних дверей залежить від конструкції комплекту і від матеріалів, з яких він виготовлений. Також впливає кількість добірних елементів: чим їх більше, тим складніше установка. Двері з масиву встановити нескладно, але вони важкі, тому зручніше працювати з помічником.

В першу чергу збирають коробку. Якщо вона поставляється в комплекті, залишається скріпити деталі саморізами і помістити в отвір. Пороги зазвичай не потрібні, якщо тільки двері не веде в санвузол, туалет або ванну. Щоб встановити замок з поворотною ручкою, в полотні свердлять отвір, в яке вставляють личинку і ручку. Магнітний замок встановити складніше. Для цього з торцевого боку витягають достатню кількість деревини, щоб утворилася порожнина, де буде розташовуватися замковий механізм.

Монтаж добірних елементів

Добірні елементи потрібні, щоб дверний блок виглядав як цільне виріб. Зазвичай з двох сторін роблять лиштви, – вони продаються окремо або поставляються в комплекті з дверима. Полотно навішують на петлі типу «метелик». Ці вироби призначені спеціально для міжкімнатних дверей. Їх гідність – можлива установка на ліву і праву сторону, причому потрібно робити пази.

Після установки перевіряють, як відкривається і закривається двері. Важливо, щоб зверху і по обидва боки між дверима і коробкою залишилися зазори: бічні – 2 мм, нижні – 4 мм. Між коробкою і стіною залишаться щілини, які необхідно залити монтажною піною. Забиваючи цвяхи, потрібно залишити капелюшки, щоб потім відкусити їх кусачками. В останню чергу встановлюють доводчики, засувки і ручки.