Будь-які меблі з часом вимагають чистки. Пил осідає на меблі, на меблях може накопичуватися сміття, неакуратно пролиті напої, їжа, попіл сигарет.

Як би ви не були акуратні, але, рано, чи пізно, меблі доведеться чистити. А, як чистити меблі, щоб не попсувати її? Поговоримо про це докладніше.

Почнемо з самого поширеного варіанту. Пляма від шоколаду. Виводитися таке пляма за допомогою звичайного розчину мила. Підсохлий шоколад счищается, а, потім, що утворилося пляма обробляється мильним розчином. Після обробки, вам, буде потрібно тільки дочекатися моменту висихання мильного розчину. Дочекайтеся висихання надлишку вологи і, пляма зникне.

Пролите біле вино – теж неприємне явище. Для очищення пролитого білого вина потрібно розчин спирту. Розведіть розчин водою в пропорції три до чотирьох. Отримати розчин необхідно обробити пляму. Коли оброблене місце підсохне, процедуру необхідно повторити ще раз. Потрібно дочекатися висихання м’яких меблів, або просушити її.

Вино червоне. Щоб пляма зникла, потрібно відразу промокнути пляму, ніж ні будь всмоктує. Губки, серветки, промокашка. Чим швидше тим краще. Потім, необхідно посипати сіллю ще волога пляма на ваших меблів. Сіль повинна, в результаті, увібрати вино. Після того, як сіль висохне, можна видалити надлишки солі, і пропилососити меблі.

Пролите пиво краще усунути протиранням. Коли ви протерли пляма, знадобиться розчин оцту. Оцет розлучається: в пропорції дві столові ложки харчового оцту на літр води. Одержаний розчин використовуйте для промивання плями. Потім залишиться тільки просушити ваші меблі, і можна знову користуватися нею до наступного інциденту.

Сік. Фруктовий сік-досить неприємна рідина, для меблів. Але, не викликає таких проблем, як червоне, або біле вино. Для усунення плями фруктового соку використовуйте розчин з суміші оцту і аміаку. Після обробки плями розчином – дочекайтеся повного висихання меблів. І, ось, ваш диванчик знову чисте і свіже, практично як після покупки.

Джем забирається розчином звичайного м’якого мила. Після появи плями, необхідно усунути джем з поверхні меблів. Утворене пляма, відразу обробіть теплим розчином м’якого мила на губці. Після обробки дочекайтеся висихання меблів. Процедуру можна повторити, щоб прибрати в’їлося пляма.

Віск свічки теж часто капає на меблі. Адже свічки-це красиво і романтично, але не варто забувати про наслідки. Отже, якщо вийшло, що розпечений віск впав на меблі і встиг в’їстися, то буде потрібно роздрібнити його, після охолодження і прибрати крихти пилососом. Потім, накрити пляма папером і пропрасувати його. Після чого на пляму наноситися трихлоретан. Чи очікуєте висихання.

У разі якщо на меблі потрапила жувальна гумка, не варто сильно панікувати. Гумку цілком можна вивести з вашої меблів, якщо акуратно покрити прилиплу гумку кубиками льоду. Кубики льоду повинні бути в поліетиленовому пакеті, щоб не розтанути, що не пролитися на меблі. Потім гумку можна зішкребти. Нанесіть метиловий спирт на місце, де прилипла гумка.

Ось так, можна привести в порядок меблі, прибравши, навіть найнеприємніші плями. Звичайно, краще меблі не бруднити. Але, не завжди це можливо. Головне, не піддаватися паніці і все робити акуратно, і швидко. Звичайно, це далеко не всі неприємності, які можуть бути. Так, що стежите за станом ваших меблів, щоб вона радувала і вас і ваших близьких і родичів.