Спальня – це невід’ємна і найбільш значуща частина будь-якої квартири. У цій кімнаті, як правило, людина проводить значну частину свого життя, тому кімната просто зобов’язана радувати око, дарувати комфортний відпочинок і хороше самопочуття. Перш ніж створювати навіть простий дизайн спальні своїми руками, потрібно визначитися з функціональним призначенням приміщення.

З чого почати?

Оформлення спальні шпалерами своїми руками – зовсім не складно, фантазуйте. Житлові умови у кожного різні. У одних в квартирі спальня є саме зоною відпочинку, а у інших ще виконує роль робочого кабінету або вітальні. Так, якщо в спальні планується тільки спати, інтер’єр повинен бути стриманим:

 • мінімум меблів;
 • мінімум декору, щоб не перевантажити дизайн;
 • максимум простору і повітря, щоб дозволити господареві кімнати повноцінно розслабитися, перш за все, психологічно.

Такий інтер’єр в бежевих тонах розташовує до повноцінного відпочинку. Якщо в даних апартаментах передбачається прийом гостей, потрібен більш суворий і стриманий інтер’єр, а також мобільна або складні меблі, яка легко модифікується в двоспальне ліжко або зручний диван, в крісло, робочий стіл або пуф.

Головне правило, якого рекомендують дотримуватися всі дизайнери – це декорування виключно природними матеріалами, які будуть абсолютно безпечні для нашого здоров’я. Це – наприклад, можуть бути бамбукові або бавовняні шпалери, дерев’яна плетені меблі, шовковий або лляної тканини.

Треба зауважити, що дизайн спальної кімнати: своїми руками і своїми задумами виконати – завдання не з легких, потрібно його точно продумати і грамотно підібрати:

 • Меблі.
 • Стиль.
 • Аксесуари.
 • Комбінацію кольору і фактур.

Найкраще розподілити весь ремонтний процес і оформлення спальні – на деякі етапи. Це дозволить планувати час, а також передбачити витрати на матеріал.

Пошук ідеї

Головне в пошуку ідей не дійти до абсурду, але у кожного свої переваги – тут не посперечаєшся!

Щоб розібратися з тим, в якому ключі приступити до дейсвующій, потрібна ідея. Її можна черпнути з будь-яких джерел, обов’язково додавши щось своє або / і прибравши, на ваш погляд, зайве. Після того як шуканий дизайн знайдений, спробуйте уявити себе в цій спальні:

 • Наскільки вона затишна.
 • Чи можна в ній комфортно відпочивати.
 • Чи не набридне інтер’єр кімнати з часом.

Перш ніж вибрати насичений колір для обробки вашої спальні, подумайте, чи буде так комфортно, як хотілося б.

Зверніть увагу! Багато авторські інтер’єри, особливо виставкові проекти, дуже заманливо виглядають, але абсолютно не пристосовані для реального втілення. Покладайтеся на свої відчуття!

Складаємо кошторис

При дизайні спальні своїми руками дуже важливо правильно «розрахувати сили» матеріальні і фізичні. Для цього треба хоча б приблизно прорахувати всі витрати.

Необхідно проаналізувати свої ідеї, бажання і співвіднести їх з реальною можливістю. Ціна на натуральний матеріал, такий як: дерево, мармур, кришталь буде досить висока. Також дорого обійдуться раритетні та дизайнерські предмети інтер’єру.

Тому, якщо ви не маєте в своєму розпорядженні великим бюджетом на ремонт кімнати, необхідно подумати над тим, чим замінити бажане. Наприклад, натуральний паркет замінити ламінатом. Дизайнерські аксесуари зробити самостійно, давши друге життя кільком речам з бабусиної скрині. Інструкція в цьому питанні не потрібна, а тільки лише ваша фантазія. Трохи фантазії і елемент декору своїми руками готовий.

Підбираємо колір

Думаючи над тим, як оформити спальню, більшість людей заходять в глухий кут саме при виборі кольору.

Більшість дизайнерів рекомендують створювати інтер’єр простору на базі одного кольору. Якщо кімната невелика, бажано вибирати світлий колір, щоб додати кімнаті легкості і ніжності.

Має значення і місце розташування кімнати. Спальню з вікнами на північ найкраще оформити в теплих, світлих тонах. А кімнату з «південними вікнами» – навпаки холодними відтінками. Найпоширеніші відтінками для оформлення спальні є:

 • Молочний.
 • Білий.
 • Світло рожевий.
 • М’ятний.
 • Перлинно-сірий.
 • Небесно-блакитний.

Кімната відпочинку в усій красі класичних відтінків: контрастний білий колір і чорний – гідний тандем.

Приємні дрібниці

Спальня – це інтимне місце, в якому неодмінно має бути багато надихаючих дрібниць.
Тому, закінчуючи оформлення, не забудьте про такі деталі, як:

 • Сімейні фотографії – тут вони будуть дуже актуальні.
 • Вази з квітами, статуетки, приємні дрібнички, які додадуть приміщенню якусь завершеність.
 • Текстиль: покривала, подушки, штори, абажур на люстру приліжкові килимки – все це подарує кімнаті «домашній» затишок.
 • Освітлювальні прилади: невеликий каганець або бра в головах створять приємну обстановку.

В такому суворому і стриманому стилі хай-тек, часом, так не вистачає трохи домашнього затишку, у вигляді хоча б пари фотографій в рамці на тумбочці.

Не кожен зможе довірити чужій людині, нехай і краще майстру, оформити свою спальню. Тому красива спальня – своїми руками організована – відмінний варіант, який, що важливо, заощадить сімейний бюджет. Повірте: ідей і власних сил цілком вистачить для того, щоб створити затишну і красиву спальню, надихаючу на романтику і розташовує до відпочинку.