Вартість вікна ПВХ – це перше, що хвилює покупця. І в разі, якщо всі інші параметри будуть однакові, то споживач купить ті пластикові вікна, які мають меншу ціну.

Бажання людей заощадити, коли купуються пластикові вікна зрозуміло, але і на нереально низьку вартість більшість людей реагує підозріло. Як же знайти золоту середину?

Дійсно, якщо пластикові вікна дешеві, то вони таять в собі потенційну небезпеку. Причому відразу після установки все виглядає цілком гідно, нові пластикові вікна радують свого господаря.

Але по закінченню року вікна ПВХ починають засмучувати, то одним, то іншим недоліком (доводиться закладати щілини піною, мучиться з закриванням вікна ПВХ і т. п.). Чому ж дешеві пластикові вікна починаю так себе вести?

Ціни на пластикові вікна, по-перше, залежать від багатьох складових:

  • витрати на вихідна сировина для виробництва вікна ПВХ;
  • заробітна плата робітників, що виготовляють пластикові вікна;
  • складність виготовлення вікна ПВХ;
  • інші параметри, від яких залежить ціна на пластикові вікна.

Що впливає на ціну пластикових вікон?

Крім цього, дешеві пластикові вікна, як правило, проводяться в Китаї або Туреччині, а будь-якій людині відомо, що це країни, які мають досить м’який клімат.

Тому вироблені там пластикові вікна не мають серйозного утеплення (для їхнього регіону це і не потрібно). Вікна ПВХ цих країн представляють собою конструкцію, що має однокамерний склопакет і тонкий профіль.

Відповідно на пластикові вікна при їх виробництві йде менше сировини, що знаходить відображення в ціні.

Пластикові вікна, виготовлені з тонкого профілю крім того, що володіють зниженою теплоізоляцією, мають і тонке армування, а часом воно і зовсім відсутня.

Такі вікна ПВХ не здатні витримувати великі вітрові навантаження, під напором яких вони починають пружинити і згинатися, що може привести до сумних наслідків.

Здешевлюють пластикові вікна і за рахунок економії сировинних сумішей, як результат – вікна ПВХ, мають крихкий і пористий пластик.

Помітний такий дефект вікна ПВХ, стає досить швидко, так як пориста структура, якою володіють такі пластикові вікна, починає стрімко забруднюватися і втрачати свій білосніжний вигляд.

Тепер про герметики. Дешеві пластикові вікна цілком можуть піднести своєму власникові сюрприз у вигляді конденсату, який випадає всередині вікна ПВХ.

І, що найстрашніше, в даній ситуації, виправити цей дефект пластикового вікна не представляється можливим. Вихід один – заміна склопакета на новий.

Існують виробники вікон ПВХ, які здешевлюють пластикові вікна за рахунок того, що виготовляють всю фурнітуру з металу неналежної якості, що призводить до всіляких перекосів і іншим проблемам.

Чреваті і дешеві установки вікна ПВХ, так як працівники частенько при цьому використовують неякісну монтажну піну, сяк-так закладають укоси або ж неправильно встановлюють відливи.

Дешеві пластикові вікна, які маю низьку якість, ми розібрали. Але крім цього існують бюджетні пластикові вікна, які мають хорошу якість, але при цьому коштують дешевше, ніж інші вікна ПВХ.

З чим же це пов’язано?

Вся справа в тому, що такі пластикові вікна мають тільки одну стулку, яка забезпечена поворотно-відкидним механізмом. За рахунок зекономленої фурнітури такі пластикові вікна помітно дешевше.

Але не поспішайте приймати поспішне рішення про придбання такого вікна ПВХ, так як вже через рік ви усвідомлюєте, у що вам виллється ця економія і станеться це в той момент, коли вам захочеться вимити свої пластикові вікна.

Глухі вікна ПВХ надзвичайно незручно мити (а часом навіть небезпечно), особливо якщо ви живете високо.

У зв’язку з вищесказаним, напрошується висновок. Краще заплатити за пластикові вікна на 15-20% дорожче, ніж все життя мучитися з ними, а то і зовсім міняти на нові пластикові вікна.

P.S. Слід так само пам’ятати, що в регулярному обслуговуванні потребують будь-які види пластикових вікон.