Дизайн невеликого приміщення – процес трудомісткий, складний, але дуже цікавий і захоплюючий. Особливо це твердження вірне, коли необхідно розробити оригінальний дизайн спальні в хрущовці.

Особливості планування

Маленьке простір не бажано захаращувати великими предметами меблів. Маленька, але затишна спальня в світлих тонах.

Хрущовки з’явилися в 60-і роки минулого століття, їх будівництво почалося під гаслом одержання окремого житла кожною сім’єю. Оскільки будувати треба було швидко, то і проектували серії будинків цього типу з невеликими за площею, але окремими квартирами.

В результаті цього спальні в цих будинках вийшли дуже маленькими. Але перевагою цих маленьких спалень було в тому, що вони були з коморою. І в цю комору можна було багато чого помістити. Практично, це була готова гардеробна в спальній кімнаті.

А ось у однокімнатних квартирах доводилося все поєднувати, роблячи дизайн вітальні-спальні в хрущовці. Але там теж була своя особливість – ніша, в якій і влаштовувалася зазвичай спальна зона.

Сьогодні хрущовки затребувані на ринку не менше, ніж нове житло. І зрозуміле, адже знаходяться вони в обжитих центральних районах, де прекрасно розвинена інфраструктура, а ціна квадратного метра в них нижче, ніж у новобудовах.

Часто такі квартири переходять у спадок молодим сім’ям. А значить питання, як грамотно розробити дизайн спальні 11 кв м в хрущовці, ще довго буде актуальним.
Поради по дизайну

У маленькій спальні зручно використовувати ліжко з системою зберігання для речей під спальним місцем.

У багатьох квартирах таке планування, що для спальні відводиться зовсім невеликий простір. Природно, виникає питання про те, як виграшно вирішити дизайн і ремонт спальні в хрущовці, як компактніше розставити меблі, де розмістити предмети декору і яку колірну гамму віддати перевагу для інтер’єру спальні.

Основні стильові рішення

Теоретично дизайн маленької спальні в хрущовці може бути розроблений із застосуванням декількох стильових рішень. Найкраще для її оформлення підійдуть стилі, які не використовують в оздобленні громіздких або занадто вигадливих елементів.

Для оформлення невеликої спальні можна вибрати наступні стилі:

  • модерн – цей стиль підійде людей з яскравою індивідуальністю, які прагнуть оточити себе сучасним дизайном з оригінальними конструктивними рішеннями;
  • консервативний стиль – підійде людям спокійним, що не схильним до новаторських експериментів, які мають тягу до традиційних рішень і гармонії;
  • мінімалізм – стиль, який виключає з інтер’єру усе, що здається зайвим, але вітає гру з різними кольорами, що буває дуже актуально, коли вибираєте дизайн спальні 12 кв м в хрущовці;
  • ретро – цей стиль відсилає людини до давно минулим епохам, відтворюється за допомогою штучного старіння поверхонь і оформлення інтер’єру за допомогою таких деталей, як старовинні фото, світильники і інші артефакти;
  • хай-тек – один з найбільш сучасних стилів, в оформленні панують скло і метал, в спальні використовується виключно серед молоді, часто вирішуючи поділ простору в маленьких приміщеннях за рахунок двох’ярусного розміщення зон;
  • етнічний стиль – витриманий в традиціях певного народу, для маленької спальні підійде японський або скандинавський стиль.

Кольорова гама

В оформленні спальні бажано використовувати не більше трьох кольорів. Дуже важливо вибрати колірну гамму для оформлення так, щоб маленький простір виглядало виграшно. Не бажано використовувати в дизайні маленької спальні занадто темні тони. Можна їх застосовувати тільки, як акценти в окремих аксесуарах.

Основна колірна гамма повинна вирішуватися в теплих кольорах, бажано в пастельних відтінках. Не переборщити з використовуваними комбінаціями кольорів, в маленькій кімнаті їх може бути тільки два або три.

Вибір меблів та аксесуарів

Головним атрибутом оздоблення спальні є зручна ліжко. Дуже маленьку кімнату не варто захаращувати меблями. Поставте туди тільки найнеобхідніше. Для спальні цим необхідною річчю інтер’єру є ліжко і шафа для зберігання речей. Ліжко вибирається таким чином, щоб на ній було зручно спати, а й стежте, щоб вона не перегородила всю кімнату.

Якщо спальня призначається для однієї людини, то можна вибрати ліжко – антресоль або ліжко з системою зберігання під спальним місцем. Такі ліжка продаються в розібраному вигляді, але легко збираються своїми руками. До кожного комплекту додається детальна інструкція по збірці.

Якщо ви вирішуєте дизайн вузької спальні в хрущовці для подружжя, то можна поставити, звичайно, двоспальне ліжко. Але головне вирішити, як правильно її розташувати, щоб вона не зайняла все місце, не залишивши навіть вузького проходу. Найправильніший варіант в цьому випадку – помістити ліжко в кут таким чином, щоб бічна сторона і узголів’я ліжка примикали до стіни.

Шафа – купе доведеться помістити в продовження ліжка, по тій же стіні. Інша річ, якщо кімната має не довгасту, а квадратну форму. В цьому випадку можна розташовувати ліжко узголів’ям до стіни, залишаючи по двох сторонах проходи і шафа розташувати по одній зі стін паралельно ліжка.

Порада. Якщо ви вирішили помістити в спальню телевізор, то краще вибрати для цього настінний варіант, який не займає багато місця.

Порада. Уникайте великих орнаментів і малюнків на підлогові покриття, оббивці меблів і шпалерах. Такий малюнок візуально поглинає простір. Відмінним варіантом буде використання однотонного текстилю в усьому оформленні.

Декорування вікна

Маленьке простір не потерпить щільних штор темного кольору. Виберіть для оформлення вікна штори ніжних пастельних тонів з повітряних матеріалів. Вони здатні візуально розширювати простір, додаючи ефект легкості.