При порівнянні сучасних меблів з моделями минулого століття можна помітити тенденцію до зміни їх зовнішнього вигляду, конструкції, функціональності і технології виготовлення.

Дуже багато предметів меблювання представлені на ринку виробниками мають схильність до мінімалізму. До їх відмінних рис можна віднести компактність розмірів і простоту конструкцій, які сполучені з функціональністю і зручністю.

Різновиди сучасних меблів

Одним з критеріїв класифікації меблевих виробів є її поділ по конструкційним особливостям. Саме з цим параметром в першу чергу визначаються люди при ухваленні рішення про покупку меблів.

Кожен з представлених варіантів має свої сильні і слабкі сторони, про які не зайвим буде знати перед походом в меблевий магазин.

Вбудована меблі

При знайомстві з останніми дизайнерськими трендами явно простежується факт економного використання всієї наявної площі.

Відмінні риси вбудованих меблів:

 • Можливість установки в просторах ніш.
 • Використання стін в якості задніх, а іноді і бічних поверхонь.
 • Установка впритул до стін.
 • Використання простору в повному обсязі.
 • Внутрішня ергономічність меблів.
 • Використання з користю вертикальних площин.
 • Надійна установка.

Особливою популярність на даний момент користуються шафи-купе, встановлені між двома суміжними стінами в поєднанні з розсувними дверима. Цей варіант дуже зручний для невеликих кімнат.

Дуже зручні в цьому плані і вбудовані кухні, так як є можливість врахувати всі нюанси приміщення і можна раціонально з максимальною користю його використовувати.

Єдиним недоліком таких меблів є те, що такі меблі має одне суворе розташування в просторі кімнати, переміщати її в інше місце не можна, як втім і забрати з собою при переїзді.

Модульні меблі

Модульні конструкції мають безліч прихильність в першу чергу через те, що такі меблі можна встановлювати в різних варіаціях і її досить просто переміщати з одного місце на інше.

Відмінні риси модульних меблів:

 • Меблеві модулі легко можуть вписатися у вільний простір різних кімнат.
 • Є можливість покупки тільки тих модулів, які вам дійсно потрібні.
 • В процесі експлуатації можна докупити додаткові модулі в тому ж стильовому оформленні.
 • Невелика вага окремих частин дозволяє при необхідності без зусиль переміщати меблеві елементи.

Що стосується недоліків, то в деяких випадках існує ймовірність того, що модулі буде не можливо зістикувати ідеально рівно. Але такі нюанси не є нормою, це швидше виняток з правил.

Меблі, що трансформуються

Меблі подібного плану передбачає використання вільних площ з максимальною економічністю, але при цьому без втрати ергономічності.

Наприклад, такий предмет, як ліжко потрібна нам лише для сну, так навіщо вона буде займати вільне місце в інший час. Раціонально в даному випадку її двояке використання.

Так дизайнери придумали моделі, в яких на одній стороні конструкції розташовується ліжко, а з іншого – полки, стіл, диван і т. п. Зручні у використанні і столи-трансформери, а також інші не менш цікаві рішення.

Але при використанні таких меблів існують і свої підводні камені:

 • Не можна використовувати меблі відразу, необхідно її спочатку провести маніпуляції з її трансформації.
 • Наявність досить великої кількості рухомих елементів збільшує ймовірність їх швидкого зносу і поломки.
 • Самостійний ремонт зношеного кріплення не завжди можливий.

Проте існують ситуації, коли без таких меблів просто не обійтися, наприклад, це часом єдиний вихід в малогабаритних квартирах.

М’які меблі

Це досить об’ємна категорія предметів меблювання, яка включає в себе крісла, дивани різних модифікацій, ліжка, пуфики, стільці, банкетки та інші подібні предмети мають м’яку оббивку.

Різноманітність представлених моделей м’яких меблів дозволяє будь-якій людині знайти найбільш прийнятний для себе варіант, який буде влаштовувати його за всіма параметрами.

Серед диванів і крісел зустрічається досить багато моделей, які мають трансформується механізм, що дозволяє розширити можливість експлуатації таких предметів в побуті.

Ліжка в цьому плані теж не відстають. Їх нерідко укомплектовують вбудованими ящиками, які досить місткі і придатні для зберігання всіляких речей, які не використовуються щодня.

Щоб м’які меблі не розчарувала вас, необхідно приділяти пильну увагу якості каркаса і оббивного матеріалу.

Як ми бачимо, сучасні меблі радує нас своєю різноманітністю і проблем з її вибором у вас не виникне. Головне, потрібно визначитися зі своїми пріоритетами.