Економити енергоресурси, управляти освітленням і робити інтер’єр більш цікавим нескладно з сучасними системами освітлення. Величезна різноманітність товарів в магазинах освітлювальних приладів дає можливість користувачам грати зі світлом і робити свій будинок затишним, стильним, атмосферним теплим або холодним – варто лише поміняти лампу або бра.

Пропонуємо вам кілька ідей для того, щоб пограти зі світлом у вашій кімнаті, змінити її зовнішній вигляд або просто освіжити інтер’єр.

Холодні відтінки краще підійдуть для ділових приміщень або робочого кабінету, де необхідно зосередитися, налаштуватися на роботу і зробити її швидко і якісно. А теплі – ідеальний варіант для домашнього або заміського інтер’єру. Вони допоможуть розслабитися, поринути в домашні затишок і атмосферу, забути про суєту і буденних перипетії.

Крім того, предмети інтер’єру, меблі та інші деталі, їх відтінки і фактури виглядають по-різному в залежності від інтенсивності і характеру висвітлення. Важливо мати це на увазі при плануванні кімнати, можливо, якісь предмети потрібно затемнити, а якісь, навпаки, висвітлити.

Змінивши стельові плафони, ви можете просто поміняти стиль кімнати, а так само зробити світ більш приглушеним і розсіяним. Цьому сприятимуть білі матові варіанти – вони трохи гірше пропускають промені. Світловий сценарій в кімнаті повинен бути продуманий дуже уважно – можливо зі зміною стельових плафонів піде і зміна підлогових і настільних ламп. Якщо в кімнаті так само темно, доведеться підключити й інші варіанти регулювання освітлення. Придбайте більш щільні або, навпаки, прозорі штори, приберіть з підвіконь громіздкі рослини і предмети, почистіть скла як з внутрішньої, так і зовнішньої сторони.

Замінивши строгі скляні освітлювальні прилади повітряними паперовими варіантами, ви зможете візуально зробити простір більш вільним. Однак тут важливо враховувати, що об’ємні люстри красиво і гармонійно виглядають тільки в приміщенні з високими стелями. В іншому випадку ви ризикуєте отримати протилежний результат – захаращення і візуальне зменшення простору.

Зробити з кімнати затишний куточок книголюба просто з невеликою настільною або підлоги лампою. Її теплий жовтий світло в поєднанні з цікавим дизайном стануть бюджетним прикрасою для будь-якого приміщення.