Торшери – універсальні освітлювальні прилади. Вони можуть внести значний вклад в організацію загального освітлення кімнати, допоможуть створити зону локального освітлення, висвітлять робочу зону.

Правда, останній з перерахованих функцій мають торшери підлогові лише одного виду – для читання. Вони явно відрізняються від інших. Крім основної лампи з абажуром, їх обладнають додатковим джерелом світла, який спрямований вниз.

Можна читати, шити, в’язати і під звичайним класичним торшером, але це не так зручно. На стійках багатьох моделей закріплюють полки, на які можна покласти різні невеликі предмети.

Абажур в формі усіченого конуса направляє світловий потік більше вниз, ніж вгору, і розсіює його по досить великій площі, але це все одно не зрівняється з тим рівнем комфорту, який забезпечують моделі для читання.

Коштують такі підлогові торшери недорого, в усякому разі, не дорожче представників інших видів.

Універсальний освітлювальний прилад

Як правило, торшер для читання не роблять ні декоративним, ні арочним. Це традиційні класичні варіанти на прямий стійці, оснащені додатковим джерелом світла. Матеріали виготовлення деталей конструкції можуть бути будь-якими – дерево, метал, пластик.

Обмежень за матеріалом абажура і його формі також немає. Стилі та оформлення – різноманітні. Не треба думати, що ці освітлювальні прилади є щось особливе і вимагають такого ж особливого ставлення.

Неважливо, що торшер забезпечує можливість з комфортом займатися дрібною роботою або читати. Правила їх вибору нічим не відрізняються від підбору інших видів аналогічних світильників. На першому місці стоїть гармонія.

Важливо, щоб модель вписалася в інтер’єр, не дисонували із загальним стилем оформлення. У Вас не буде проблем з вибором. Виробники пропонують масу всіляких рішень, серед яких Ви знайдете ідеально підходящий варіант.

Немає необхідності жертвувати обраним стилем оформлення інтер’єру кімнати і гармонією в догоду функціональності. Моделі, які обладнані додатковим джерелом світла, також випускають в різних стилях.

Вони можуть бути привабливими і стриманими, витонченими і строгими. Варіанти з додатковою лампою досить популярні, тому виробники випускають багато цікавих моделей на будь-який смак.

Висока функціональність зайвою не буває

Основна незручність читання або рукоділля під класичним торшером полягає в тому, що ми повинні підлаштовуватися під джерело світла. Найчастіше, щоб забезпечити достатню освітленість поверхні, доводиться займати незручну позу.

Це не тільки некомфортно і викликає швидку стомлюваність, а й негативно впливає на поставу. Особливо чутливі до такого незручності літні люди, у яких часи гнучкості суглобів і гарного м’язового тонусу залишилися в минулому.

Торшер з лампою для читання значно зручніше класичного. Чи не Ви будете підлаштовуватися під лампу, а додаткове джерело світла – під Ваші потреби.

Для цього виробники передбачають:

  • рухливі з’єднання;
  • регулювання яскравості;
  • окремий вимикач.

Рухливі з’єднання допомагають направити світло в робочу область. Існують різні конструкторські рішення, які забезпечують поворот лампи мінімум в одній площині. Регулювання яскравості необхідна для виконання різного виду робіт.

Крім того, від надмірно яскравого світла можуть швидко втомлюватися очі, і приглушити його – відмінна можливість забезпечити більш комфортні умови. Необхідний також і окремий вимикач. Комфорт комфортом, але про економію електроенергії забувати не слід.

Ви неодмінно знайдете торшер з додатковою лампою, під яким буде комфортно читати або займатися рукоділлям. Для таких моделей характерна висока ступінь функціональності. Вони беруть участь в освітленні кімнати, створюють затишну атмосферу, приємно розсіюють світло.

У той же час додатковий направлене джерело освітлення забезпечує комфортні умови для читання. Зверніть увагу на такі моделі. Висока функціональність освітлювальних приладів ніколи не буває зайвою.