На відміну від застарілих точкових з галогенною лампою, в LED є достаток вибору.

Ми вже з’ясували, що за способом монтажу вони бувають:

  • вбудовувані;
  • накладні.

Серед вбудованих зустрічаються моделі з поворотним корпусом. LED-світильник обертається в діапазоні 30 °, що дозволяє підсвітити найбільш значущі елементи кімнати, наприклад, дзеркало, журнальний столик, статуетку та інше.

Також він економічний, точковий розподіл освітлення кімнати робить його ефективніше, ніж люстра, притому що світлодіоди споживають набагато менше електрики.

Вбудовані і накладні світильники відрізняються за формою, кольором, матеріалом рамки і так далі. Найпопулярніші за формою – круглі LED-світильники, майже всі вбудовані «точки» круглі. Така форма дозволяє їх максимально зручно закріпити в круглому отворі за допомогою затискачів.

Якби світильник був іншої форми, було б складно вирізати для нього отвір, так як би довелося вимірювати кожну сторону, а в гіпсокартоні взагалі складно вирізати що-небудь крім кола. Круглий отвір зробити найпростіше.

З боків корпусу є кілька затискачів, які заходять в порожнечу підвісної стелі і щільно притискають до нього корпус. За допомогою таких затискачів світильник просто встановлюється і також просто знімається.

Накладні монтуються поза стіни і у них буває найрізноманітніша форма – коло, квадрат, трикутник і т. д. Крім форми, вони відрізняються розміром. Чим могутніше світлодіод – тим більше його розмір. Тому розмір світильника найчастіше пропорційний номіналом. Тим більше світлодіодів і чим вони потужніші, тим більше розмір самого LED-чіпа.

Колір світіння також може бути різним. Справа в тому, що у світлодіодів дуже широкий спектр колірної температури, тому з райдужної гами Ви можете вибрати той колір, який Вам подобається.

Більш «просунуті» LED можуть також змінювати колір світіння і яскравість. У них встановлено диммер або RGB-світлодіоди, тому варто віднести в окремі категорії і розглянути більш докладно.