Після того як проведена мережа по всьому периметру будинку або квартири, потрібно встановити розетки.

Самим трудомістким етапом буде пробивання отворів у бетонній стіні. Вам допоможе електрик. Якщо ж вирішите встановити самі, то потрібно запастися дрилем зі спеціальною насадкою по бетону, яка називається коронка.

Якщо ставиться одна розетка, то розмітка простіше, досить відзначити і просвердлити центральну точку для осі коронки. Для кількох, потрібно відзначити горизонтальну лінію, по якій будуть розташовуватися розетки, і для кожної відзначити центральну вісь.

Висвердлити коронкою круглі отвори для підрозетників, і вибити їх молотком і зубилом. Можна використовувати перфоратор. Навіть якщо отвори вийдуть не абсолютно круглими, або зі збитими краями, проблем в цьому не буде, так як подрозетники все одно доведеться кріпити розчином цементу.

Головним тут буде висвердлити отвір такої глибини, щоб пластмасова чашка для розетки йшла трохи далі краю стіни, тоді сама розетка буде закріплена врівень. У разі якщо підрозетник буде трохи визирати, то і вся конструкція буде виступати над стіною.

Монтаж чашки

Зробити цементний розчин і шпателем частково заповнити отвір. Після цього вставляємо пластикову чашу під розетку Придавлюємо і вирівнюємо. Частина розчину повинна здатися назовні. Це означає, що вся розетка буде добре укріплена в стіні. Дати цементу трохи підсохнути і тільки потім знімати виступили залишки.

При монтажі пластикової чашки не забути про випуск електричного дроту наружу. Цемент повинен повністю затвердіти, перш ніж приступати до монтажу самої розетки. Цей процес може займати від декількох годин до доби.

Установка і підключення розетки

Відключити живлення електромережі і перевірити індикаторною викруткою приєднану проводку.

Зняти ізоляцію з кінців дроту (1.5 – 2 см), загнути їх і небагато сплюснути. Так збільшується площа контакту і кріплення проводів буде надійніше.

Приєднати до клем дотримуючись нуль, фазу і заземлення. Синьо-зелений потрібно пускати на заземлення, синій на нуль, що залишився на фазу.

Провід засунути всередину, вставити пристрій в пластикову чашку і викруткою розсунути лапки розетки, які упрутся в стінку і закріплять її в нерухомому положенні. Потім закрити декоративною накладкою і перевірити правильність з’єднання.