Відомо, що третину свого життя людина проводить уві сні. Тому дуже важливо, щоб спальне місце було максимально комфортним.

Так, необхідно уважно вибирати подушки і матраци, відповідно до свого віку, вагою і особливостями хребта. Однак головне питання – покупка ліжка. Сьогодні ринок пропонує величезний асортимент товарів, але як знайти те, що підходить саме вам?

Розмір і форма

Мінімальний запас висоти – 10 сантиметрів. Щоб підібрати правильну ширину, потрібно прилягти на вподобаний екземпляр, закинути руки за голову і розправити лікті. Якщо місця достатньо – виріб вам підійде.

Що стосується оформлення, оптимальний варіант – стандартний прямокутник. Варто зазначити, що даний вибір продиктований економією місця і відсутністю труднощів із пошуком аксесуарів. Так, для ліжку в формі овалу або кола доведеться замовляти відповідне білизна, ковдри та інше.

Каркасне питання

Каркас – основоположна частина конструкції, від якої залежить її міцність і період експлуатації. Їх ділять на дві групи:

– ліжковий спинка і ногах, які з’єднані поздовжніми царгами.

– Царговий пояс на ніжках, що має навісні спинки.

Останній варіант вважається більш довговічним. Однак якщо всі деталі виконані з високоякісних матеріалів (деревний масив, кований метал), то термін служби обох категорій приблизно однаковий.

Основа

Зазвичай базова конструкція складається з рами, на якій розміщені ламелі. Примітно, що в “односпалку” останніх повинне бути не менше 15. Також існують пластикові та металеві підстави. Перші включають в себе пластмасові пружинні елементи, які погано провітрюються, другі – сітку з металу, що характеризується підвищеною жорсткістю, що може створювати незручності під час сну.