Коли побудований будинок або капітально ремонтується квартира, господар заклопотаний тим, як обладнати житло всією необхідною технікою і забезпечити її безперебійну роботу.

Стабілізатори напруги – це такі електротехнічні пристрої, які і забезпечують захист побутової техніки від перепадів чи інших проявів нестабільності при подачі електроенергії.

У наш час без цих пристроїв обійтися в побуті практично неможливо, адже ніякі електроприлади не можуть витримати постійні перепади напруги в мережі, які виводять їх з ладу, суттєво знижують терміни експлуатації і навіть можуть стати причиною загоряння.

Уникнути невиправданих матеріальних витрат на ремонт або купівлю нових приладів можна, використовуючи стабілізатори напруги.

Також слід сказати, що стабілізатори напруги бувають однофазними або трифазними, електронними, електромеханічними, регульованими і нерегульованими, крім того, різними по потужності.

Таким чином, щоб вибрати найбільш підходящий стабілізатор напруги, потрібно визначитися з його призначенням, потужністю і ціною приладу.

Якщо сумарна потужність всіх електроприладів, які будуть підключені через стабілізатор, занадто висока, в такому випадку використовують трифазні пристрої.

Вони можуть складатися з трьох стабілізаторів з однією фазою і мають потужність від 10 до 210 кВт. Такі стабілізатори є промисловими і в побуті практично не використовуються, як і регульовані пристрої.

У побутових умовах найчастіше застосовують однофазні пристрої потужністю 5-8 кВт, хоча потужність однофазних стабілізаторів напруги досягає 27 кВт.

Крім того, вибираючи стабілізатор напруги для будинку, найкраще зупинитися на нерегульованому пристрої. Завдяки йому всі прилади будуть працювати в однаковому ритмі. Також стабілізатор напруги для дачі або для дому повинен підходити до мережі 220 В.

Сучасні електронні стабілізатори напруги, досить надійно захистять від перевантажень в мережі, перегріву, короткого замикання.

А в критичних ситуаціях вони відключають прилад від мережі живлення, виробляючи автоматичне включення в разі, якщо параметри напруги повернулися до нормальних показників.