Оформлення робочої зони – один з найважливіших критеріїв зручної для готування обстановки. Головним елементом місця, де створюються кулінарні шедеври, є стільниця.

Виробники пропонують полотна з різних матеріалів в багатій колірній палітрі з прекрасними експлуатаційними характеристиками. Пропонуємо ознайомитися з деякими з них, щоб зробити правильний вибір в пошуку ідеального варіанту.

Вироби з ламінованого ДСП

Деревно-стружкові плити – найпопулярніший варіант, який використовується для виготовлення кухонних стільниць. Величезний вибір кольорів і візерунків дозволяє органічно поєднувати дані вироби з різними інтер’єрними рішеннями.

Такі поверхні характеризуються естетичністю. Але вони недовговічні. Через погано оброблені торці конструкції поглинають вологу і втрачають свої характеристики. Вироби з неякісних матеріалів також нестійкі до механічних пошкоджень. Вони не піддаються ремонту, через що неможливо повернути їх привабливий зовнішній вигляд.

Стільниці з нержавіючої сталі

Довговічний, міцний, недорогий матеріал дозволяє створювати зносостійкі поверхні, які не бояться температурних коливань, розпечених каструль і вологи. Але такі вироби потребують постійного догляду. На поверхні помітні сліди від води, відбитки пальців. Стільниці з нержавіючої сталі досить легко дряпаються.

Такі варіанти чудово підійдуть для кухонь, виконаних в сучасному стилі. Вони ідеально поєднуються з модерном, хай-теком, мінімалізмом. Поверхня, що відбиває дозволяє візуально збільшити вільний простір в кімнаті.

Полотна з натурального дерева

Природна сировина – один з найбільш «примхливих» матеріалів, що вимагає спеціального догляду. Дерево не дуже стійке до високих температур і механічних пошкоджень. Поверхня стільниці рекомендується регулярно обробляти вологостійкими складами. Лаковане деревина з часом експлуатації може потемніти.

Але переваги у цього матеріалу теж є. Кожен виріб має унікальним і неповторним малюнком. Полотна з природної сировини характеризуються екологічною безпекою. Вони піддаються реставрації і прекрасно доповнять такі інтер’єрні стилі, як кантрі, еко або скандинавський.

Штучний і натуральний камінь

Всі види виробів мають такі першокласними властивостями:

  • простота в експлуатації і в догляді;
  • стійкість до високих температур, вологи та механічних пошкоджень;
  • естетичність і привабливий дизайн;
  • міцність і зносостійкість;
  • різноманітність кольорів, форм, розмірів.

Для виготовлення полотен зі штучного каменю використовуються кварцовий агломерат і акрил. На таких поверхнях не утворюються грибок і пліснява. Вони можуть імітувати шляхетну текстуру каменю або дерева, легкі по вазі, прості в монтажі. Такі вироби обійдуться дешевше, ніж стільниці з мармуру та інших видів природної сировини.

Полотна з натурального матеріалу відрізняються унікальним візерунком. Вони екологічно безпечні, невибагливі в догляді, легко очищаються і служать протягом багатьох років. Природна краса стільниць з мармуру і граніту прекрасно поєднується з різними інтер’єрними рішеннями, підкреслюючи благородство стилю і вишуканий смак господарів.