Що може бути затишніше, ніж вечірні посиденьки біля каміна з кухлем чаю в руках.

Проте на будівництво каміна і проведення димоходу, досить трудомістка і витратна завдання. На щастя сучасний ринок пропонує варіант анітрохи не гірше класичного дров’яного каміна – биокамин.

Біокамін являє собою екологічно чистий камін, функціонує агрегат за допомогою передових технологій, в якості палива використовується спеціальне рідке засіб (біоетанол або спирт). Людина спостерігає живий вогонь, але при цьому не виділяється токсичних речовин і диму, тому немає необхідності проводити димохід або витяжку.

Резервуаром для зберігання палива, є паливний блок, розміри і форми у даного елемента можуть бути абсолютно різні в залежності від марки каміна і фірми виробника. Найкращі паливні блоки – тут: https://glossfire.com/mekhanicheskie-toplivnye-bloki/toplivnyj-blok-alaid-style

Для того щоб більш детально дізнатися про габарити, матеріалах виготовлення і потужності продукції можна прочитати опис паливних блоків у компанії Gloss Fire, де дуже детально розбирається кожен момент.

Механічні паливні блоки: призначення

Паливний блок являє собою посудину для рідкого палива, без нього неможливо обійтися, є основним елементом біокаміна. Механічна модель має в своїй будові заслінку, завдяки ній можна:

  • відрегулювати висоту полум’я;
  • загасити вогонь;
  • запобігти виділенню на поверхню неприємного, специфічного запаху спирту.

Розпал топки здійснюється за допомогою спеціальної довгою запальничкою. У комплекті до паливного блоку може йти рукоятка або кочерга, за допомогою їх зручно переміщати заслінку паливного блоку.

Як правильно вибрати паливний блок

Перед покупкою паливного блоку важливо не полінуватися і уважно вивчити модель. Адже правильний вибір допоможе не тільки радіти біокамінів довгі роки, але і захистити житло, від різного роду форс мажорів, наприклад, таких як витік паливної рідини.
Важливо знати, якісні блоки найчастіше виготовляють з нержавіючої сталі або іншого стійкого металу.

На що варто звернути увагу:
1. Якість збірки і комплектація (не потрібно боятися перевіряти всі деталі на місці). Краще перевірити заздалегідь, як функціонує засувка. Подивитися на герметичність, поклацати, звернути увагу на пальник.

2. Спайка швів, місця зварювання повинні бути акуратними і рівними не якийсь «кустарної роботи». При покупці відомих моделей, можна помітити, що всі шви приємні на вигляд, абсолютно рівні, все завдяки якісній обробці з’єднань.

3. Вм’ятини і подряпини, звичайно найкраще відразу уважно оглянути товар, щоб потім не мучитися і не повертати продукцію, навіть не велика вм’ятина або подряпина могла нанести шкоду функціональності блоку, і просто порушити естетичність зовнішнього вигляду. Наслідки застосування такого блоку, можуть бути абсолютно різними.

4. Нерівності, викривлення, порушення герметизація. Блок повинен стійко стояти на поверхні, без будь-яких перекосів, засувка повинна легко, але при цьому щільно закриватися, створюючи повну герметизацію. Якщо щось з цього порушено від покупки слід відмовитися.

Особливості паливних блоків

Особливості конструкції:

  • виконаний з жаростійкої нержавіючої сталі;
  • сама конструкція (металевий короб) абсолютно герметичний, внутрішня частина заповнена металевою стружкою, це робиться для того щоб паливо рівномірно розподілялося по відсіках;
  • внутрішні відсіки влаштовані таким чином, що запобігають ефект повернення полум’я і не дають закипати біопаливу;
  • можливість гасити вогонь в будь-який час.

Біокамін прекрасна можливість надати будинку теплоти і затишку. Головне правильно підійти до питання вибору паливного блоку. Перед використанням обов’язково уважно вивчити інструкцію. І при установці дотримуватися кількох простих правил: поверхня повинна бути рівною, розміщувати камін можна де завгодно, але з урахуванням безпеки, далеко від легкозаймистих речей.