Хоча в малогабаритних квартирах вітальня і невеликих розмірів, але при продуманому підборі і розстановці меблів її можна зробити і місткою, і затишною.

В обов’язковому наборі меблів для вітальні повинні бути: диван-ліжко, стіл і журнальний столик, крісла і стільці. Як додатковий предмет обстановки у вітальні ще може бути розміщений невелика шафа для зберігання речей.

Найчастіше господарі малогабаритних квартир використовують вітальню як спальні в нічний час, тому головним предметом обстановки в ній повинен бути універсальний диван-ліжко, і до його вибору потрібно підійти з повною відповідальністю. Сучасні диван-ліжка можна поділити по виду розкладки на кілька типів:

  • дивани у вигляді книжок, які розкладаються по поздовжній осі;
  • мають відкидні боковини;
  • розкладачки, які висуваються вперед.

Треба передбачити, щоб в диван-ліжка обов’язково було відділення, в якому зберігають постіль. Головний критерій при виборі по виду розкладки – це загальне розташування решти меблів, так, щоб диван гармонійно вписувався в інтер’єр. Звичайно, велике значення має матеріал каркаса і оббивки. Тут треба враховувати стиль оформлення інтер’єру.

Для інтер’єрів у класичному стилі найкраще підійде диван з каркасом з масиву деревини або оброблений шпоном, з шкіряною оббивкою або оббивкою з натуральних тканин. Потрібно звернути увагу на розкладний механізм – він повинен бути на сталевий основі, тоді диван прослужить дуже довго. Ознакою високої якості також є наявність сталевих пружин в основі.

Крісла потрібно підбирати в комплекті з диваном – в меблевих магазинах є великий вибір таких комплектів.