Для того щоб життя будь-якої людини була гармонійним, необхідно повноцінно відпочивати. А максимальне відновлення сил, як фізичних, так і духовних нам забезпечує сон.

Якщо ми хочемо гарантовано отримати зціляє, освіжаючий і заспокійливий сон, то необхідно в першу чергу подбати про те місце, де ми спимо, а саме про ліжко.

Крім цього, ліжко в інтер’єрі може стати центральним елементом, навколо якого буде збудований ансамбль інших предметів меблювання і, доповнюють загальну картину, декоративних речей.

Давайте спробуємо з’ясувати, яка ж ліжко не тільки стане прикрасою спальні, але і буде при цьому відповідати існуючим стандартам і нормам, які відповідають за повноцінний і здоровий сон.

На що звертати увагу при покупці ліжка?

1. В першу чергу, прийнявши рішення купити ліжко, звертайте свою увагу на її габарити і той матеріал, з якого вона виготовлена. У відповідності зі своїми вподобаннями можна придбати модель з масиву дерева, металу, МДФ або ДСП.

2. Вибирайте таку модель, яка максимально гармонійно впишеться в стиль оформлення вашої сальних. Це може бути ліжко в класичному або мінімалістичному стилі. А можливо, вам більше до душі стиль кантрі або прованс.

3. Якщо спальня у вас невелика, то зупиняйте свій вибір на ліжку стандартних розмірів – 2 х 1,40 або 2 х 1,60 метрів. Любителі екзотики і оригінальних рішень при наявності вільних грошових коштів можуть обзавестися круглої ліжком або моделлю королівських розмірів.

4. Найбільш комфортним для сну буде матрац, який має середню жорсткість. Якщо ж у вас спостерігаються проблеми з хребтом, то краще віддати перевагу ортопедичному матрацу.

5. Не забудьте звернути свою увагу і на опорну решітку ліжка. Найбільш прийнятні моделі з дерев’яними ламелями або з’явилася не так давно новинка – пружиниста сітка натягнута на металевий каркас.

6. Не варто забувати і про ергономічність, що особливо актуально в невеликих приміщеннях. Так можна купити ліжко надбудовою в головах, яка плавно переходить в тумбочки. Або ж віддати перевагу моделі з ящиками для зберігання білизни.

Якщо ви вирішите зробити ліжко центральним елементом в інтер’єрі спальні, то можна стіну у її головах оформити в відмінному від загального інтер’єру кольорі.

І звичайно ж не забувайте про текстильному оформленні ліжка, так як ця деталь також сприяє більш міцному сну. Чим ретельніше ви підійдете до вибору ліжка і в цілому до оформлення спальні, тим бадьоріше і радісніше ви будете прокидатися щоранку.