Скільки б не було розмов щодо того, що жалюзі повністю витісняють будь-який інший аналогічний текстиль, але це далеко не так. Класичні штори володіють власним шиком, який нікуди не дівається по закінченню тривалого часу. І в зв’язку з цим, ми вирішили розібратися, які штори було б доречно використовувати в сучасній вітальні.

Існує досить точна аналогія, згідно з якою, штори є віконним одягом.

В цілому, щоб зрозуміти, наскільки еволюціонували сучасні штори, варто відвідати спеціалізований магазин. Безумовно, звернувши увагу на існуючі варіанти, буде набагато простіше припустити, які з моделей були б більш прийнятними в контексті вашого інтер’єру.

Але не будемо забувати і про класичні прийоми, які можуть стати в нагоді в багатьох ситуаціях. В першу чергу, при виборі штор необхідно враховувати деякі аспекти не тільки віконних прорізів, але навіть особливості самого приміщення. Зокрема, висоту стель. Адже в разі, якщо вони досить низькі, то вам доведеться відмовитися від ламбрекенів, щоб не жертвувати гармонією в інтер’єрі.

На штори поширюється і теорія кольору. Наприклад, якщо ви бажаєте привнести в інтер’єр трохи теплоти, то слід використовувати штори відтінків жовтого і червоного кольорів. У разі, якщо вам ближче навпаки, прохолодні тони, то слід придбати штори фіолетових, сірих, або ж блакитних кольорів.

У сучасних же інтер’єрах, все частіше можна зустріти монохромні штори, які відрізняються мінімалізмом, і здатні підкреслити такі напрямки, як хай-тек, або ж модерн. Поза всяким сумнівом, мінімалізм в інтер’єрах постійно цінувався, але його використання має бути усвідомленим, і вкрай обдуманим.

Таким чином, ми розглянули ключові критерії, виходячи з яких, ми і будемо підбирати штори. Безумовно, все це лише теоретичні відомості, і для більшого ефекту, необхідно враховувати і тонкощі вашого інтер’єру, і власні переваги. Власне, останній критерій і повинен бути найбільш важливим, адже в залежності від нього, буде визначатися сприйняття штор персонально вами.