Міжкімнатні двері – важлива частина інтер’єру. Від їх вибору залежить не тільки практичність та функціональність, а й затишок та естетика будинку.

Вибрати міжкімнатні двері можна з чотирьох варіантів конструкції, які виробляються промисловим способом та відрізняються найбільшою практичністю та зручністю застосування. Необхідно відзначити, що всі варіанти практично однакові за зручністю, проте кожна конструкція має свої особливості. виробляють такі види дверей щитові, фільончасті, погонажні, царгові.

Міжкімнатні двері роблять із дерева, МДФ, ДСП, скла та пластмаси, а їх покриттям може виступати ламінат, ПВХ, натуральний шпон. Бувають моделі із скляними вставками. Двері з дерева дорогі, при цьому якісні та надійні. Однак у них є кілька недоліків: вони реагують на перепади вологості і можуть з часом трохи набрякнути, вони важкі, тому потрібні додаткові петлі. Врахуйте, що дерев’яні двері з роками можуть висохнути. Запобігти цьому неможливо, але, якщо немає постійних сильних перепадів мікроклімату, якісні двері прослужать дуже довго.

Двері з МДФ більш дешеві, міцні та водостійкі. Для їх монтажу не знадобиться додаткове посилення, достатньо стандартних петель та дверної коробки. Те, як двері виглядають, залежатиме від зовнішнього покриття. Ключовий недолік – це все ж таки використання МДФ, а не натурального дерева, яке вважається більш престижним варіантом.

Шпонування дерев’яних, ДСП поверхонь – це одна з найпоширеніших технологій виготовлення дверних полотен. Обклеюють шпоном із цінних порід дерева щитові каркаси з двох сторін. Щити збирають із соснових елементів. Облицювання кріплять спеціальним екологічно чистим клеєм. Остаточно поверхню полотна розкривають меблевим лаком.

Вибір міжкімнатних дверей, покритих шпоном значно оптимізує витрати на встановлення таких полотен. Слід зазначити, що такий МД чутливий до підвищеного рівня вологості. Двері не підходять для монтажу в отворах ванних кімнат та санвузлів.